Witamy: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Konieczkowej [Guest] Księga GościStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleriaKontakt
Grudzień 18 2018 22:42:25  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Statut Szkoły
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

Nasze sukcesy
  Konkurs recytatorski
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

REKRUTACJA
  Harmonogram rekrutacji
  Informacje dla rodziców
  Wnioski i podania
  Wyniki rekrutacji

My i szkoła
  Dane osobowe
  Reforma edukacji MEN
  Plan lekcji
  Podręczniki 2018/2019
  Dowóz uczniów
  Świetlica
  Dni wolne od zajęć
  Kalendarz roku szk.2017/18
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Napisz do nas
  Szkolne Forum

FOTO galerie
  Zakończenie roku
  Wycieczka Sandomierz
  Dzień pamięci
  Karnawał
  Robotyka
  Dzień nauczyciela 2017
  Wyjście do muzeum

Archiwum galerii

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 59
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Agnieszka Bator
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~Pigi (10 pkt.)
5) ~asiorek (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 ENGLISH DRAMASubmit News Submit Article Visit our Forum 

     29 kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół w Konieczkowej odbył się drugi już w historii naszej szkoły gminny konkurs z języka angielskiego pt. „English Drama”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli zaprezentować swoje umiejętności zarówno językowe, jak i aktorskie czy wokalne za pomocą prezentacji przedstawienia czy wykonania piosenki. 

    W konkursie udział wzięło 37 uczniów z siedmiu szkół naszej gminy. Uczestnicy konkursu byli oceniani przez trzyosobowe jury, w skład którego wchodzili następujące osoby: p. Anna Wolańska - nauczyciel języka angielskiego, p. Wojciech Stanisławczyk – nauczyciel muzyki i plastyki oraz p. Wiktor Bochenek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. wyniki konkursu, czytaj więcej ...

Tekst: L. Bator
 Noc MuzeumSubmit News Submit Article Visit our Forum 

 Blisko 2 tysiące zwiedzających, kilkaset eksponatów, kilkunastu kolekcjonerów, niezliczona ilość wrażeń i wspomnień - tak można podsumować tegoroczną edycję Nocy Muzeów, która w pierwszy majowy weekend odbyła się w Konieczkowej.

Podczas imprezy można było podziwiać eksponaty przywiezione przez kolekcjonerów z całego Podkarpacia. Dla zwiedzających swoje drzwi otworzyło Muzeum Społeczne Gminy Niebylec. Sporo atrakcji czekało również na boisku przed szkołą, gdzie zobaczyć można było kolekcje z dziedziny motoryzacji, a po zwiedzaniu posilić się ciepłym posiłkiem oraz potańczyć przy muzyce.  czytaj więcej ...


 Otrzęsiny PierwszakówSubmit News Submit Article Visit our Forum 

    Włączenie uczniów klasy I gimnazjum w nową społeczność ma w naszej szkole podwójny wymiar. W części oficjalnej odbywa się ślubowanie przy sztandarze. W dalszej kolejności klasy starsze przygotowują program, który w sposób zabawny ma sprawdzić, czy nowi uczniowie nadają się na gimnazjalistów.

   W obecnym roku szkolnym klasa II gimnazjum przygotowała inscenizację o tematyce indiańskiej. Wszyscy uczniowie wcielili się w postacie Indian zamieszkujących w wiosce, która swoim wystrojem w pełni oddawała klimat przywoływanych czasów. Na czele wspólnoty indiańskiej stał szaman, któremu stale towarzyszyła Rada Plemienna. To przed jego obliczem  pojawili się: Mknąca Strzała i Szybki Ciemnooki, którzy spotkali nowy lud u bram indiańskiej wioski. Zapowiedzieli, że ludzie ci: „Chcą polować na bawoły i w potokach ryby łapać, zbierać zioła, strzelać z łuku i przez ogień w tańcu skakać. Poznać nasze obyczaje, bawić się, śmiać i pracować oraz w chwilach zagrożenia krzyczeć z nami: Wodzu! Prowadź!”

    Szaman długo zastanawiał się nad prośbą pierwszaków. Wykonywał wróżby, korzystał z pomocy Rady Plemiennej, sprawdził „nowych” w próbach: zwinności, równowagi i celności, i tropienia, skalpowania i warkoczy zaplatania. Po wykonaniu różnych zadań nadał pierwszoklasistom nazwy plemienne i wręczył pióropusze indiańskie.

    W ten oto sposób do grona gimnazjalistów dołączyli: Czarne Oko, Błękitne Spojrzenie, Ognisty Żar, Spadająca Gwiazda, Szalony Tarzan, Samotny Jeździec,  Wojowniczy Niedźwiedź, Cicha Woda, Tajemniczy Przybysz, Dziki Kasztan, Pędzący Wiatr, Dzikie Echo, Twarda Sztuka, Ciepły Płomień, Szybki Mustang, Wolny Strzelec, Tęga Głowa, Szlachetne Drzewo, Leśna Polana, Tchnienie Wiatru. Wychowawczyni klasy I gimnazjum także otrzymała nowe imię, które w pełni oddaje jej osobowość tj. Strumień Cierpliwości

Tekst: A. Strzała

 Wycieczka do KrakowaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 wieliczka

27 maja bieżącego roku pojechaliśmy wraz ze szkołą z Połomi na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Kopalnia soli w Wieliczce jest wspaniała. Zobaczyliśmy tam kaplicę św. Kingi, która na długo mi utkwi w pamięci. Gdy wyjechaliśmy na powierzchnię, pojechaliśmy na Rynek Główny do Krakowie, a tam zagraliśmy w grę miejską, podczas której mogliśmy zobaczyć zabytkowa część Krakowa. Następnie weszliśmy do podziemi sukiennic by zobaczyć jak żyli Krakowianie przed wiekami. Po zwiedzaniu Krakowskich podziemi pieszo przeszliśmy z Rynku Głównego na stadion Wisły Kraków. Pod koniec naszej wycieczki pojechaliśmy do Krakowskiego  ZOO, w którym zobaczyliśmy dużo egzotycznych zwierząt.

Według mnie wycieczka ta była bardzo udana, a najbardziej podobała mi się kopalnia soli. Ze zniecierpliwieniem czekam następnej naszej podróży.

Tekst: I. Korzeniowska kl.V

 „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”Submit News Submit Article Visit our Forum 

 

drama

 

    Samorząd Uczniowski informuje, że nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”. Jest ona dla nas bardzo ważna ponieważ jej organizatorem jest Benedykt Pączka, misjonarz, którego wszyscy znamy. Bardzo dobrą okazją do zebrania pieniędzy na pomoc potrzebującym będzie TŁUSTY CZWARTEK, w który tradycyjnie objadamy się pączkami.

    27 lutego 2014 roku na terenie naszej szkoły będzie prowadzona sprzedaż pączków, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc ludziom w Afryce. Zapraszamy uczniów oraz ich rodziców na zakupy. Ofiara za pączek w dowolnej wysokości, z oznaczeniem minimalnej ceny w jako 2 złote.

    ZACHĘCAMY DO POMOCY!!!

czytaj więcej...,  a także na Facebook 

Samorząd Uczniowski

 Konkurs językowy - "ENGLISH DRAMA"Submit News Submit Article Visit our Forum 
drama 
   15 stycznia 2014r. w naszej szkole odbył się pierwszy gminny konkurs językowy, pt. „English Drama” polegający na prezentacji przedstawień i piosenek w języku angielskim. Celem nadrzędnym jednak było upowszechnianie znajomości języka angielskiego oraz rozwijanie zdolności aktorskich.
   W konkursie wzięło udział 57 uczestników z 5 szkół naszej gminy. W sumie zaprezentowano 6 przedstawień i 2 piosenki. Uczniowie oceniani byli przez komisję konkursową w składzie: p. Wiktor Bochenek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, p. Renata Kozdraś - instruktor teatralny oraz p. Magdalena Lenart - nauczyciel j. angielskiego.
Wyniki konkursu czytaj dalej...
Tekst: A. Wolańska
   
 Konkurs językowy - "ENGLISH DRAMA"Submit News Submit Article Visit our Forum 

drama   15 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się pierwszy gminny konkurs językowy, pt. „English Drama” polegający na prezentacji przedstawień i piosenek w języku angielskim. Celem nadrzędnym jednak było upowszechnianie znajomości języka angielskiego oraz rozwijanie zdolności aktorskich.
   W konkursie wzięło udział 57 uczestników z 5 szkół naszej gminy. W sumie zaprezentowano 6 przedstawień i 2 piosenki. 
  Uczniowie oceniani byli przez komisję konkursową w składzie: p. Wiktor Bochenek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, p. Renata Kozdraś – instruktor teatralny oraz p. Magdalena Lenart - nauczyciel języka angielskiego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

W kategorii szkoły podstawowej :

1. miejsce - uczniowie kl. V i IV Zespołu Szkół w Konieczkowej z przedstawieniem „House ghosts”

2. miejsce – uczniowie Zespołu Szkół w Lutczy z przedstawieniem „Three pigs” oraz uczniowie klasy VI Zespołu Szkół w Konieczkowej w piosence „Mamma mia” zespołu Abba

3. miejsce – uczennice Szkoły Podstawowej w Goździance w piosence „Dancing Queen” zespołu Abba oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Dolnej z przedstawieniem „A trip to town”

W kategorii gimnazjum:

1. miejsce – uczniowie Zespołu Szkół w Niebylcu w przedstawieniu „Halloween Parody”

2. miejsce – uczniowie kl. II i III Zespołu Szkół w Konieczkowej z przedstawieniem „Little Red Riding Hood” oraz uczennice kl. II Zespołu Szkół w Konieczkowej w scence przedstawiającej wywiad z Nigellą Lawson

Na wszystkich uczestników konkursu czekał poczęstunek, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez księgarnie językowe Lamar i Bookland oraz wydawnictwa Pearson, Express Publishing i Macmillan.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy umiejętności językowych i aktorskich oraz odwagi w pokonaniu tremy!
Tekst: A. Wolańska


 Przedszkolacy w kinieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
    17 grudnia przedszkolacy wraz ze starszymi kolegami z klas I-III wybrali się do kina "Helios" w Rzeszowie na film "KRAINA LODU". Historia dwóch sióstr Anny i Elsy, których miłość roztapia nawet najbardziej zlodowaciałe serce. Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła jej królestwo w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff  i jego  renifer Sven oraz zabawny bałwan o imieniu Olaf.
   Film bardzo się podobał dzieciom i żywo reagowały na zabawne sytuacje jak i te trzymające w napięciu.

Taka wyprawa to nie lada wyzwanie dla dzieci. Trzeba zachować bezpieczeństwo podczas podróży jak i podczas pobytu w kinie. Pani o wszystkim przypomni, ale trzeba dbać o swoje rzeczy, pilnować by ich nie zgubić, by poprosić o pomoc. Taki wyjazd to niezła lekcja samodzielności. I trzeba stwierdzić, że dzieci zdały ją  dobrze.
 Nagroda Grand Prix IX Edycji Konkusu "Przybysz z Planety WEEE".Submit News Submit Article Visit our Forum 
    
      W piątek 6 grudnia 2013 roku podczas Gali Konkursu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom finału konkursu.
    
Uczniowie klasy II gimnazjum naszej szkoły zdobyli nagrodę Grand Prix - IX Edycji Konkursu „Przybysz z Planety WEEE – 2013”.  Konkurs polegał na skonstruowaniu instalacji przestrzennej przedstawiającej według własnych wyobrażeń „Przybysza z planety WEEE”, który jako groźny twór cywilizacji technicznej składający się ze zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, stanowi poważne zagrożenie dla środowiska.
    
Wystawę prac konkursowych można oglądać do 13 grudnia 2013r. w holu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
    
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych „kosmicznych” pomysłów!

Relacja Barbary Kozłowskiej - Polskie Radio Rzeszów: POSŁUCHAJ
 Pierwszaki w GimnazjumSubmit News Submit Article Visit our Forum 

kl1W dniu 26 września w naszej szkole odbyły się „otrzęsiny” pierwszoklasistów. Klasa II gimnazjum przygotowała krótki test sprawnościowy z gotowania dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Pierwszaki musieli się wykazać sprytem i doskonałą sprawnością fizyczną by móc wstąpić w szeregi Gimnazjalistów. Gośćmi programu „MasterChef” byli: Michel Moran, Anna Starmach, a także Magda Gessler. Każdy uczeń miał przydzielone zadanie do wykonania, nie było to łatwe ale wszyscy pokonali trudności jakie na nich czekały. Po przeprowadzonym teście wszyscy uczniowie klasy pierwszej zostali powitani brawami w gronie Gimnazjalistów.

Tekst: W. Sołtyńska kl. II Gim

 Zdobywamy szczyty TatrSubmit News Submit Article Visit our Forum 

tatr   Dnia 13 czerwca br. gimnazjaliści naszej szkoły udali się na wycieczkę szkolną do Zakopanego.

  Pierwszego dnia - 13 czerwca, po drodze na Dolinę Pięciu Stawów zobaczyliśmy Siklawę, czyli najwyżej położony i największy wodospad Tatr. Aby dotrzeć do Doliny Pięciu Stawów trzeba wspinać się po dość stromej górze Świstówce, która swoją nazwę wzięła od mieszkających tam świstaków. Pomimo trudnej wspinaczki i zmęczenia byliśmy zadowoleni ponieważ przepiękny widok zrekompensował wszystko. Następnie zeszliśmy stromą ścieżką do Morskiego Oka, czyli najsławniejszego jeziora górskiego w Polsce.

   Drugiego dnia - 14 czerwca, zdobyliśmy Nosal i przeszliśmy Doliną Białego. Zwiedziliśmy też niepokaźną ale ciekawą jaskinie o nazwie ,,Dziura’’. Wieczorem udaliśmy się na zakupy, na Krupówki.

   Trzeciego dnia – ostatniego, zwiedziliśmy najsławniejszą polską skocznię Wielką Krokiew, a na pobliskich mniejszych skoczniach oglądaliśmy młodych skoczków podczas treningu. Później wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę  i przeszliśmy bajeczną doliną Strążyską. Na sam koniec naszej wyprawy wstąpiliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i na Krupówki.    

   Wycieczkę uważam za udaną i ciekawą. Zrozumieliśmy, że aby zobaczyć piękne krajobrazy nie trzeba wędrować po dalekich krajach, wystarczy udać się do Tatr i zachwycać się ich pięknem.

Tekst: E. Bieryło uczennica kl. I gim.
Strona 10 z 12 << < 7 8 9 10 11 12 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dziennik lekcyjny LIBRUS
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Grudzień
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Do końca roku szkolnego pozostało:

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
502448 Unikalnych wizyt