Witamy: Zespół Szkół w Konieczkowej [Guest] Księga GościStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleriaKontakt
Listopad 29 2015 02:31:37  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Statut Zespołu Szkół
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

Nasze sukcesy
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

REKRUTACJA
  Regulamin rekrutacji
  Wnioski i podania
  Załączniki do uchwały Rady Gminy
  Lista przyjętych uczniów

My i szkoła
  Plan lekcji
  Podręczniki 2015/2016
  Dowóz uczniów
  Świetlica
  Dni wolne od zajęć
  Kalendarz roku szk.2015/16
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Napisz do nas
  Szkolne Forum

FOTO galerie
  Andrzejki przedszkolne
  Pluszowy miś
  Teatrzyk - Pinokio
  11 Listopada
  Konkurs Recytatorski
  Dzień Edukacji
  Maraton przedszkolaków
  Jesienny spacer
  Lotnisko
  Trampoliny
  Pasowanie pierwszaków
  Pasowanie na ucznia
  Bezpieczni na drodze
  ROK SZKOLNY 2014/2015
  ROK SZKOLNY 2013/2014
  ROK SZKOLNY 2012/2013
  FOTO-święto szkoły 2011
  FOTO-święto szkoły

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 57
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Karolina
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~asiorek (10 pkt.)
5) ~Pigi (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 Narodowe Święto Niepodległości (10.11.2015r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
     W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r.
  Na wstępie Pani Dyrektor Bernadeta Wolan zaznaczyła, jak wielkie znaczenie miało i ma to wydarzenie na losy Polski i Polaków. Następnie w pięknym montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy 5 wspomagani solistkami z drugiej klasy gimnazjum.
   Dodatkowym akcentem przybliżającym czas I wojny światowej były eksponaty ze Społecznego Muzeum, które znajduje się w naszej szkole. Pan Grzegorz Smela w ciekawy sposób opowiedział historię niektórych przedmiotów (patefon, szable, manierki, godło, dokumenty i inne). Taka lekcja historii zapewne zapadnie wielu uczniom w pamięci.
 "Podróże małe i duże" (10.11.2015r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
  Dzisiaj odbyły się gminne eliminacje Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem "Podróże małe i duże". Ten konkurs jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Janik - kl. I, Wiktoria Petyniak - kl. II, Dominika Stachura i Aleksandra Żybura - kl. IV.

Wyróżnienia zdobyli: Mateusz Janik i Ola Żybura.

Gratulujemy!!!

 "Gdzie jesteś, źródło?!" (15.10.2015r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Poszukiwanie źródła, a także prawd zapisanych w strofach Karola Wojtyły oraz refleksji nad życiem, miłością która nas przemienia,  miało miejsce w naszej szkole 15.10. 2015r. podczas  XIV już Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły.
     Tradycyjnie, wzięli w nim udział chętni uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Bardzo miłą niespodziankę sprawili nasi najmłodsi recytatorzy, gdyż wszyscy uczniowie klas I – III  SP wzięli w konkursie udział. Kierujemy do nich szczególne słowa podziękowania.
  

 XI Gminny Konkurs "Jan Paweł II w poezji i piosence" (9.10.2015r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 9 października 2015r. uczniowie: Wiktoria Petyniak, Mateusz Stanislawczyk - klasa 1 i Julia Rozborska - klasa 3, reprezentowali naszą szkołę na XI Gminnym Konkursie Klas I - III Szkół Podstawowych w Jaworniku Niebyleckim "Jan Paweł II w poezji i piosence".
Wiktoria Petyniak zdobyła III miejsce a Julia Rozborska wyróżnienie.

Gratulujemy!!!
Tekst: Irena Smela
 Jeden wyjazd - wiele wartości (8.10.2015r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Połączyć sport, patriotyzm i modlitwę? Uczniowie gimnazjum to potrafią! 8 października  gimnazjaliści uczestniczyli we wspólnym wyjeździe. Najpierw każdy mógł wykazać się sprawnością i precyzją biorąc udział w grze w kręgle. Co ciekawe, tor był łaskawy dla tych którzy byli pierwszy raz. Od początku potrafili zbić strike, czyli komplet kręgli. Następnie przyszła kolej na część patriotyczną. Uczniowie jeszcze przed wyjazdem zdecydowali, że chcą obejrzeć film: „Pilecki”. Dzięki niemu mogliśmy przekonać się jak wielkich bohaterów zrodziła często trudna historia naszej Ojczyzny. Po patriotycznej uczcie przyszła kolej na nazywane przez gimnazjalistów „hopsanie”, gdyż raz kolejny gościliśmy w parku trampolin. Wspominając ubiegłoroczny wyjazd na Jasną Górę, wieczorem udaliśmy się do najważniejszego miejsca Sanktuarium Matki Bożej w Niechobrzu. Tam na modlitwie różańcowej zawierzaliśmy Maryi nas, szkołę i bliskich.
Tekst: Ks. P. Smoleń
 Przyboś DZISIAJ! - (6.10.2015r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
Zdjęcie pobrano z strony TMZNto cykl wydarzeń zorganizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej i Uniwersytet Rzeszowski w 45. rocznicę śmierci Pisarza.
We wtorek 6.10.2015r. młodzież naszego gimnazjum wyjechała do ZS w Niebylcu, by uczestniczyć w  konferencji naukowej poświęconej twórczości Juliana Przybosia. Po powitaniu zebranych gości głos zabrała jedna z córek - pani Uta Przyboś,  która wyraziła ogromną radość  z zorganizowania tejże uroczystości. Zwróciła uwagę też na to, że wspólnie spędzony czas, to przecież spotkanie z człowiekiem,  z drugim człowiekiem.
    Następnie wysłuchaliśmy trzech wykładów, które przybliżyły nam twórczość i postać twórcy Awangardy Krakowskiej. Należy mieć nadzieję, że młodsze pokolenie znające zazwyczaj Przybosia z kilku szkolnych wierszy, uświadomiło sobie, że to przecież najbardziej znana postać jaką może się pochwalić nasza gmina.

Tekst: M. Znamirowska
   

 "Czarna Perła" wpłynęła. Otrzęsiny gimnazjalistów.Submit News Submit Article Visit our Forum 
 24 września 2015 roku odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej gimnazjum. Około godziny 13:00 rozpoczęło się pasowanie. Klasa pierwsza ustawiła się do ślubowania, wyciągając przed siebie prawą rękę. Po odczytaniu przysięgi rozpoczęła się zabawa. Pierwszym zadaniem było karmienie kisielem. Dziewczynom i chłopakom zawiązano oczy, po czym ustawiono ich po dwóch stronach stołu. Dziewczyny dostały miski z kisielem i karmiły chłopców. Następnie odbył test wiedzy. Pytania okazały się bardzo podchwytliwe, ponieważ mało kto znał na nie odpowiedź. Kolejnym zadaniem było narysowanie portretu pani wychowawczyni.
 Pasowanie klasy pierwszej Szkoły PodstawowejSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Dzień 24 września 2015r. zagościł w pamięci każdego pierwszaka na długo. Wspólnie z wychowawczynią klasy pierwszej i zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy uroczystość pasowania na ucznia. W części artystycznej uczniowie klasy pierwszej popisywali się swoimi umiejętnościami i wykazali się dobrym przygotowaniem do rozpoczęcia nowego etapu edukacji. Należy zaznaczyć, że w występach pierwszaków pomagali wybrani reprezentanci klasy czwartej.
Kolejną częścią programu było oficjalne ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów przez Panią Dyrektor. Nowo mianowani uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez sklepik uczniowski, a uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków.
Tekst: Anna Drozd
 Nakręć się…na pomaganie!Submit News Submit Article Visit our Forum 

 Świadczyć pomoc można na różne sposoby. Wystarczy tylko pozytywnie nakręcić się na pomaganie smiley Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wykazali się szlachetnym sercem. Przez poprzedni rok szkolny i okres wakacji zbierali systematycznie nakrętki. 16 września przeprowadzano ich zbiórkę. Jak się okazało, wspólnymi siłami udało nam się zgromadzić kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. Zostały one przekazane na cele Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie, które podejmuje stałą troskę nad chorymi dziećmi. Zachęcamy wszystkich aby nie wyrzucać nakrętek, lecz gromadzić by później móc przekazać je na szlachetny cel. Zbiórkę nakręcał Samorząd Uczniowski Gimnazjum.

Ks. Paweł Smoleń

 Bądź bezpieczny... Submit News Submit Article Visit our Forum 
 15 września zawitali do naszej szkoły panowie policjanci by spotkać się z z uczniami z klas 0-IV w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze policji przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczulali by dzieci zawsze nosiły elementy odblaskowe poza terenem zabudowanym, jak również by były ostrożne podczas zabaw i kontaktach z nieznajomymi. Przedszkolacy i uczniowie z klasy 1 z dużym zainteresowaniem obejrzeli radiowóz.
Każda taka akcja profilaktyczna przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa i zmniejszenia zdarzeń drogowych z udziałem dzieci.

 Ponowny sukces EwelinySubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie literackim naszej uczennicy a już absolwentki Eweliny Bieryło. Wzięła ona udział w II Ogólnopolskim Konkursie „O niebylecki miecz” poświęconym Julianowi Przybosiowi organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej.  W  grupie młodzieżowej, w kategorii poezji, zdobyła III miejsce. Wręczenie nagród odbyło się 5 lipca podczas obchodów Dni Niebylca.
GRATULUJEMY!!!

O całym konkursie można przeczytać na stronie Towarzystwa
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dziennik lekcyjny
Logo internetowego dziennika lekcyjnego
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Listopad
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Do końca ROKU SZKOLNEGO pozostało

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Zespół Szkół w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
351226 Unikalnych wizyt