Witamy: Zespół Szkół w Konieczkowej [Guest] Księga GościSzkolne ForumStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleria
Grudzień 19 2014 14:34:43  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

My i szkoła
  PODRĘCZNIKI na ROK SZKOLNY 2014/2015
  Plan lekcji
  Dowóz uczniów
  Dni wolne od zajęć
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Szkolne Forum
  Nasze wypracowania
  Napisz do nas

Nasze sukcesy
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

FOTO galerie
  Jasełka przedszkolaków
  "Brzechwa Dzieciom"
  Mikołaj u przedszkolaków
  Przedszkolne andrzejki
  Dzień Pluszowego Misia
  11 Listopada
  Jesień 2014
  Konkurs Recytatorski
  Wyjazd na paintball
  Częstochowa
  Dzień Edukacji Narodowej
  Ślubowanie 1 klasy
  Otrzęsiny Pierwszaków
  ROK SZKOLNY 2013/2014
  ROK SZKOLNY 2012/2013
  FOTO-święto szkoły 2011
  FOTO-święto szkoły
  Strażacy 2012

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 57
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Karolina
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~asiorek (10 pkt.)
5) ~Pigi (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 Co zrobimy naszą wolnością?Submit News Submit Article Visit our Forum 
    To, że życie w wolnej ojczyźnie jest największym darem, wiemy wszyscy. Wiemy też, że nie zawsze tak było. Niejednokrotnie szli młodzi chłopcy na śmierć dla nas. Nikt im iść nie kazał. Szli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk. A gdy nadszedł 11- ty listopada 1918 roku, ci co ocaleli, wracali, choć wycieńczeni, jednak dumni, bo walczyli o to, by Polska mogła być Polską.
   O takich rozstaniach i powrotach opowiadał program artystyczny przedstawiony 7.11.2014r. przez uczniów klasy I gimnazjum z okazji Święta Niepodległości.

     Każdy z nas musi  pamiętać, że żyjemy w wolnej Polsce. Ta wolność została nam dana w darze. Wszyscy, którzy walczyli o NIEPODLEGŁOŚĆ - wywalczyli ją również dla nas. Pomyślmy. Co teraz zrobimy z tą WOLNOŚCIĄ? Czy zdołamy ją uchronić przed niewolą swoich złych przyzwyczajeń, słabości? Jak będzie wyglądała nasza przyszłość? Teraz, zależy to tylko od nas samych.
Tekst. M. Znamirowska
 Komputerek - spektakl profilaktycznySubmit News Submit Article Visit our Forum 
    „Nazywają mnie: Komputerek”… Nie, to nie jest imię nowego wychowanka naszej szkoły. Taki pseudonim nosił bohater przedstawienia, które zobaczyli uczniowie klas III-VI. 4 listopada scena w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu podejmowała tematykę korzystania z komputera. W oglądanym spektaklu, aktorzy w humorystyczny sposób prezentowali współczesne zagrożenia Internetu, w tym portali społecznościowych oraz skutki wielogodzinnego spędzania czasu przed monitorem komputera, czy telewizora. Pokazano również, czym kończy się coraz częściej spotykana sytuacja, gdy jedynym i najlepszym przyjacielem dziecka pozostaje niestety… jego komputer. Po spektaklu odbyła się krótka dyskusja bohaterów i naszych uczniów.


Tekst: Ks. Paweł Smoleń
 Modlitwa i pamięćSubmit News Submit Article Visit our Forum 
     30 października 2014 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wraz z księdzem Pawłem udali się, by wspólnie odmówić modlitwy i zapalić znicz na grobie Jana Ziomka.
   Był to żołnierz II wojny światowej i uczestnik bitwy pod Westerplatte. Muzeum znajdujące się w szkole w Konieczkowej nosi właśnie imię Jana Ziomka. Jest to podkreślenie faktu, że postać ta była ważną osobą, którą cechowała odwaga i bohaterstwo; może nam dawać powody do dumy, bo był to nasz rodak. Uczniowie wraz z księdzem pomodlili się także za zmarłych absolwentów szkoły w Konieczkowej.


Tekst: Klaudia Lubas

 XIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KAROLA WOJTYŁYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
  Wszystkich nas fascynuje to, że Jan Paweł II był jako kapłan również poetą. Spotkanie się ze sobą w jednej osobowości tych dwóch powołań odbierane było jako coś zaskakującego.
Jego poetycka spuścizna wciąż pozostaje żywa w sercach naszych uczniów, którzy już od 13 lat biorą udział w naszym konkursie recytatorskim, organizowanym z okazji kolejnych edycji Dnia Papieskiego.
W tym roku, taka duchowa uczta poezji Karola Wojtyły miała miejsce 23 października. Po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału naszych najmłodszych - uczniów klas I - III. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypominajki i aniołki ufundowane przez szkolny sklepik. Na informacje o nagrodzonych uczniach przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo nastąpi to w czasie najbliższej akademii. Cierpliwości! Pamiętajcie też, że: "Cierpliwość jest gorzka, ale owoc słodki".

Tekst: M. Znamirowska
 Wojna, miłość i młodzieńcza odwaga - wyjazd na film "Miasto 44"Submit News Submit Article Visit our Forum 
   Mimo iż niektórzy uważali, że gimnazjaliści są zbyt młodzi, by oglądać tak wiele brutalnych scen, tyle krwi, to jednak 26.09.2014r. wybraliśmy się z naszymi uczniami do kina Helios na film "Miasto 44". Nie żałujemy tego wcale, to nie był stracony czas. Film Jana Komasy to opowieść o młodych, pełnych życia Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Duże wrażenie robi rozmach scenograficzny i kostiumowy. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tys. ton gruzu. Nie można zapomnieć też o wyjątkowych efektach specjalnych, których konsultantem był wybitny,  hollywoodzki specjalista Richard Bain. Dobrym pomysłem wydaje się też obsada aktorska, to nowe pokolenie, które nie kojarzy się z żadnymi telenowelami. Słusznym wydaje się stwierdzenie, że skoro nasi rówieśnicy musieli przeżyć istne piekło, to my mamy moralny obowiązek chociaż po części znać historię tamtych czasów.
Tekst. M. Znamirowska
 Wyjazd na paintballSubmit News Submit Article Visit our Forum 
     Nie od dziś wiadomo, że rywalizacja jest elementem wychowania młodego człowieka. Idąc za tą dewizą uczniowie Gimnazjum wyjechali południową porą w czwartek 16 X, by wziąć udział w rozgrywce Paintball. Sam wyjazd mógł na wstępie kojarzyć się dość militarnie, gdyż po przyjeździe w okolice Tarnowa czekał na nas osadzony w leśnej scenerii poligon.
  Na miejscu instruktorzy drobiazgowo przedstawili młodzieży zasady gry, podziału na zespoły, a przede wszystkim zapoznali z regulaminem bezpieczeństwa. Sama zabawa przyniosła wiele radości. Jednocześnie rozgrywka ciekawa była przede wszystkim dla tych, którzy potrafili wykazać się cierpliwością, dobrą taktyką i sprytem. Wszyscy jednak dobrze bawili się tworząc zgrane zespoły wraz z wychowawcami i ks. Katechetą, których nie mogło zabraknąć na placu boju smiley
Po zakończonych rozgrywkach czekał na wszystkich obfity poczęstunek. Nasz święty patron Jan Paweł II osobiście bardzo cenił sport. Mówił On:  „Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała - stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo nie zawziętą konfrontację. Tak pojmowany sport nie jest celem, ale środkiem: może się stać czynnikiem współtworzącym cywilizację”.
Tekst: Ks. Paweł Smoleń
 XIV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną GóręSubmit News Submit Article Visit our Forum 
    9 października zapisze się w historii naszej szkoły. W tym dniu nasi gimnazjaliści uczestniczyli w XIV pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Właściwie to łączyliśmy się duchowo z rzeszą 21 tysięcy młodych uczących się w szkołach pod patronatem Papieża Polaka, którzy zgromadzili się na Mszy wokół Jasnogórskich murów. My w tym czasie byliśmy w drodze do celu. Jednak jak głosi stare porzekadło: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”…
  Docierając z lekkim opóźnieniem na Jasną Górę mieliśmy możliwość spokojnego zwiedzania Narodowego Sanktuarium. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Tym bardziej cieszy fakt, iż mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym miejscu we Mszy Świętej, którą odprawiał tylko dla nas i homilię wygłosił katecheta – ks. Paweł. Niesamowitym przeżyciem, a zarazem wielkim wyróżnieniem, jakie przypadło w udziale naszej szkole, było prowadzenie nabożeństwa różańcowego w Kaplicy Matki Bożej, o godzinie 15:00. Uczniowie i opiekunowie zgromadzeni byli wtedy najbliżej jak się da Cudownej Ikony Jasnogórskiej Pani.
   W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe pakiety pielgrzymkowe. Nad całością wyjazdu czuwali, swoją obecnością uświetniali i pogodnym humorem dzielili się wychowawcy klas. Ważnym jest, aby doceniać wspólnotę, jaką tworzą szkoły, które obrały za swojego patrona Jana Pawła II. Dziś już święty, Papież-Polak w swoim nauczaniu często zachęcał, aby nie ograniczać swojego życia tylko dla siebie, lecz aby troszczyć się o jego rozwój we wspólnocie wiernych.
Tekst: Ks.Paweł Smoleń
 Dzień Edukacji NarodowejSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie pod przewodnictwem opiekunów Samorządu Szkolnego przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. W trakcie akademii  uczniowie zaprezentowali troski, problemy i zadania z jakimi borykają się na co dzień nauczyciele. Uwieńczeniem akademii było wręczenie kwiatów dyrekcji szkoły jak również wszystkim nauczycielom. Pani Dyrektor doceniając trud i wysiłek pracy nauczycielskiej wręczyła nagrody dyrektora. Przedstawiciele rodziców złożyli życzenia i kwiaty na ręce pani Dyrektor. Ten dzień jest okazją do wspólnego, bardzo miłego spotkania z nauczycielami, którzy odeszli już na emeryturę.
Dziękujemy raz jeszcze za wszystkie życzliwe słowa
i miłe życzenia.

 Ślubowanie 1 klasy SPSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 2 października dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej prowadzeni przez starszych kolegów z klasy IV zdawali egzamin ze znajomości świata tajemnic naszej szkoły, swojej klasy a także ojczyzny. Byli świetnie przygotowani przez swoją panią Irenę Smela. Swoimi wiadomościami i umiejętnościami zadziwili zebranych rodziców, kolegów a przede wszystkim panią Dyrektor, która pozwoliła im przystąpić do ślubowania i pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkowej. Dzięki rodzicom ten uroczysty dzień zakończył się miło i słodko.

 Jesteśmy bezpieczniSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 8 października odbyło się spotkanie klas 0 - III z panią policjantką z Komendy w Strzyżowie mł.asp. Katarzyną Ciuba. Policjanci prowadzą  działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tego spotkania było  zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom dróg poprzez przypomnienie prawidłowych zasad zachowania się w ruchu drogowym. Pani policjantka przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także o bezpieczeństwie podczas zabawy, samodzielnego pobytu w domu, czy podczas kontaktów z obcymi.
 Otrzęsiny PierwszakówSubmit News Submit Article Visit our Forum 

    Włączenie uczniów klasy I gimnazjum w nową społeczność ma w naszej szkole podwójny wymiar. W części oficjalnej odbywa się ślubowanie przy sztandarze. W dalszej kolejności klasy starsze przygotowują program, który w sposób zabawny ma sprawdzić, czy nowi uczniowie nadają się na gimnazjalistów.

   W obecnym roku szkolnym klasa II gimnazjum przygotowała inscenizację o tematyce indiańskiej. Wszyscy uczniowie wcielili się w postacie Indian zamieszkujących w wiosce, która swoim wystrojem w pełni oddawała klimat przywoływanych czasów. Na czele wspólnoty indiańskiej stał szaman, któremu stale towarzyszyła Rada Plemienna. To przed jego obliczem  pojawili się: Mknąca Strzała i Szybki Ciemnooki, którzy spotkali nowy lud u bram indiańskiej wioski. Zapowiedzieli, że ludzie ci: „Chcą polować na bawoły i w potokach ryby łapać, zbierać zioła, strzelać z łuku i przez ogień w tańcu skakać. Poznać nasze obyczaje, bawić się, śmiać i pracować oraz w chwilach zagrożenia krzyczeć z nami: Wodzu! Prowadź!”

    Szaman długo zastanawiał się nad prośbą pierwszaków. Wykonywał wróżby, korzystał z pomocy Rady Plemiennej, sprawdził „nowych” w próbach: zwinności, równowagi i celności, i tropienia, skalpowania i warkoczy zaplatania. Po wykonaniu różnych zadań nadał pierwszoklasistom nazwy plemienne i wręczył pióropusze indiańskie.

    W ten oto sposób do grona gimnazjalistów dołączyli: Czarne Oko, Błękitne Spojrzenie, Ognisty Żar, Spadająca Gwiazda, Szalony Tarzan, Samotny Jeździec,  Wojowniczy Niedźwiedź, Cicha Woda, Tajemniczy Przybysz, Dziki Kasztan, Pędzący Wiatr, Dzikie Echo, Twarda Sztuka, Ciepły Płomień, Szybki Mustang, Wolny Strzelec, Tęga Głowa, Szlachetne Drzewo, Leśna Polana, Tchnienie Wiatru. Wychowawczyni klasy I gimnazjum także otrzymała nowe imię, które w pełni oddaje jej osobowość tj. Strumień Cierpliwości

Tekst: A. Strzała

Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Grudzień
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Do końca roku szk.2014/15 pozostało

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Zespół Szkół w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
311755 Unikalnych wizyt