Witamy: Zespół Szkół w Konieczkowej [Guest] Księga GościSzkolne ForumStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleria
Październik 23 2014 23:16:36  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

My i szkoła
  PODRĘCZNIKI na ROK SZKOLNY 2014/2015
  Plan lekcji
  Dowóz uczniów
  Dni wolne od zajęć
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Szkolne Forum
  Nasze wypracowania
  Napisz do nas

Nasze sukcesy
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

FOTO galerie
  Wyjazd na paintball
  Częstochowa
  Dzień Edukacji Narodowej
  Ślubowanie 1 klasy
  Otrzęsiny Pierwszaków
  ROK SZKOLNY 2013/2014
  ROK SZKOLNY 2012/2013
  FOTO-święto szkoły 2011
  FOTO-święto szkoły
  Strażacy 2012

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 57
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Karolina
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~asiorek (10 pkt.)
5) ~Pigi (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 Wojna, miłość i młodzieńcza odwaga - wyjazd na film "Miasto 44"Submit News Submit Article Visit our Forum 
   Mimo iż niektórzy uważali, że gimnazjaliści są zbyt młodzi, by oglądać tak wiele brutalnych scen, tyle krwi, to jednak 26.09.2014r. wybraliśmy się z naszymi uczniami do kina Helios na film "Miasto 44". Nie żałujemy tego wcale, to nie był stracony czas. Film Jana Komasy to opowieść o młodych, pełnych życia Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Duże wrażenie robi rozmach scenograficzny i kostiumowy. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tys. ton gruzu. Nie można zapomnieć też o wyjątkowych efektach specjalnych, których konsultantem był wybitny,  hollywoodzki specjalista Richard Bain. Dobrym pomysłem wydaje się też obsada aktorska, to nowe pokolenie, które nie kojarzy się z żadnymi telenowelami. Słusznym wydaje się stwierdzenie, że skoro nasi rówieśnicy musieli przeżyć istne piekło, to my mamy moralny obowiązek chociaż po części znać historię tamtych czasów.
Tekst. M. Znamirowska
 Wyjazd na paintballSubmit News Submit Article Visit our Forum 
     Nie od dziś wiadomo, że rywalizacja jest elementem wychowania młodego człowieka. Idąc za tą dewizą uczniowie Gimnazjum wyjechali południową porą w czwartek 16 X, by wziąć udział w rozgrywce Paintball. Sam wyjazd mógł na wstępie kojarzyć się dość militarnie, gdyż po przyjeździe w okolice Tarnowa czekał na nas osadzony w leśnej scenerii poligon.
  Na miejscu instruktorzy drobiazgowo przedstawili młodzieży zasady gry, podziału na zespoły, a przede wszystkim zapoznali z regulaminem bezpieczeństwa. Sama zabawa przyniosła wiele radości. Jednocześnie rozgrywka ciekawa była przede wszystkim dla tych, którzy potrafili wykazać się cierpliwością, dobrą taktyką i sprytem. Wszyscy jednak dobrze bawili się tworząc zgrane zespoły wraz z wychowawcami i ks. Katechetą, których nie mogło zabraknąć na placu boju smiley
Po zakończonych rozgrywkach czekał na wszystkich obfity poczęstunek. Nasz święty patron Jan Paweł II osobiście bardzo cenił sport. Mówił On:  „Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała - stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo nie zawziętą konfrontację. Tak pojmowany sport nie jest celem, ale środkiem: może się stać czynnikiem współtworzącym cywilizację”.
Tekst: Ks. Paweł Smoleń
 XIV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną GóręSubmit News Submit Article Visit our Forum 
    9 października zapisze się w historii naszej szkoły. W tym dniu nasi gimnazjaliści uczestniczyli w XIV pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Właściwie to łączyliśmy się duchowo z rzeszą 21 tysięcy młodych uczących się w szkołach pod patronatem Papieża Polaka, którzy zgromadzili się na Mszy wokół Jasnogórskich murów. My w tym czasie byliśmy w drodze do celu. Jednak jak głosi stare porzekadło: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”…
  Docierając z lekkim opóźnieniem na Jasną Górę mieliśmy możliwość spokojnego zwiedzania Narodowego Sanktuarium. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Tym bardziej cieszy fakt, iż mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym miejscu we Mszy Świętej, którą odprawiał tylko dla nas i homilię wygłosił katecheta – ks. Paweł. Niesamowitym przeżyciem, a zarazem wielkim wyróżnieniem, jakie przypadło w udziale naszej szkole, było prowadzenie nabożeństwa różańcowego w Kaplicy Matki Bożej, o godzinie 15:00. Uczniowie i opiekunowie zgromadzeni byli wtedy najbliżej jak się da Cudownej Ikony Jasnogórskiej Pani.
   W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe pakiety pielgrzymkowe. Nad całością wyjazdu czuwali, swoją obecnością uświetniali i pogodnym humorem dzielili się wychowawcy klas. Ważnym jest, aby doceniać wspólnotę, jaką tworzą szkoły, które obrały za swojego patrona Jana Pawła II. Dziś już święty, Papież-Polak w swoim nauczaniu często zachęcał, aby nie ograniczać swojego życia tylko dla siebie, lecz aby troszczyć się o jego rozwój we wspólnocie wiernych.
Tekst: Ks.Paweł Smoleń
 Dzień Edukacji NarodowejSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie pod przewodnictwem opiekunów Samorządu Szkolnego przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. W trakcie akademii  uczniowie zaprezentowali troski, problemy i zadania z jakimi borykają się na co dzień nauczyciele. Uwieńczeniem akademii było wręczenie kwiatów dyrekcji szkoły jak również wszystkim nauczycielom. Pani Dyrektor doceniając trud i wysiłek pracy nauczycielskiej wręczyła nagrody dyrektora. Przedstawiciele rodziców złożyli życzenia i kwiaty na ręce pani Dyrektor. Ten dzień jest okazją do wspólnego, bardzo miłego spotkania z nauczycielami, którzy odeszli już na emeryturę.
Dziękujemy raz jeszcze za wszystkie życzliwe słowa
i miłe życzenia.

 Ślubowanie 1 klasy SPSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 2 października dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej prowadzeni przez starszych kolegów z klasy IV zdawali egzamin ze znajomości świata tajemnic naszej szkoły, swojej klasy a także ojczyzny. Byli świetnie przygotowani przez swoją panią Irenę Smela. Swoimi wiadomościami i umiejętnościami zadziwili zebranych rodziców, kolegów a przede wszystkim panią Dyrektor, która pozwoliła im przystąpić do ślubowania i pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkowej. Dzięki rodzicom ten uroczysty dzień zakończył się miło i słodko.

 Jesteśmy bezpieczniSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 8 października odbyło się spotkanie klas 0 - III z panią policjantką z Komendy w Strzyżowie mł.asp. Katarzyną Ciuba. Policjanci prowadzą  działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tego spotkania było  zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom dróg poprzez przypomnienie prawidłowych zasad zachowania się w ruchu drogowym. Pani policjantka przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także o bezpieczeństwie podczas zabawy, samodzielnego pobytu w domu, czy podczas kontaktów z obcymi.
 Otrzęsiny PierwszakówSubmit News Submit Article Visit our Forum 

    Włączenie uczniów klasy I gimnazjum w nową społeczność ma w naszej szkole podwójny wymiar. W części oficjalnej odbywa się ślubowanie przy sztandarze. W dalszej kolejności klasy starsze przygotowują program, który w sposób zabawny ma sprawdzić, czy nowi uczniowie nadają się na gimnazjalistów.

   W obecnym roku szkolnym klasa II gimnazjum przygotowała inscenizację o tematyce indiańskiej. Wszyscy uczniowie wcielili się w postacie Indian zamieszkujących w wiosce, która swoim wystrojem w pełni oddawała klimat przywoływanych czasów. Na czele wspólnoty indiańskiej stał szaman, któremu stale towarzyszyła Rada Plemienna. To przed jego obliczem  pojawili się: Mknąca Strzała i Szybki Ciemnooki, którzy spotkali nowy lud u bram indiańskiej wioski. Zapowiedzieli, że ludzie ci: „Chcą polować na bawoły i w potokach ryby łapać, zbierać zioła, strzelać z łuku i przez ogień w tańcu skakać. Poznać nasze obyczaje, bawić się, śmiać i pracować oraz w chwilach zagrożenia krzyczeć z nami: Wodzu! Prowadź!”

    Szaman długo zastanawiał się nad prośbą pierwszaków. Wykonywał wróżby, korzystał z pomocy Rady Plemiennej, sprawdził „nowych” w próbach: zwinności, równowagi i celności, i tropienia, skalpowania i warkoczy zaplatania. Po wykonaniu różnych zadań nadał pierwszoklasistom nazwy plemienne i wręczył pióropusze indiańskie.

    W ten oto sposób do grona gimnazjalistów dołączyli: Czarne Oko, Błękitne Spojrzenie, Ognisty Żar, Spadająca Gwiazda, Szalony Tarzan, Samotny Jeździec,  Wojowniczy Niedźwiedź, Cicha Woda, Tajemniczy Przybysz, Dziki Kasztan, Pędzący Wiatr, Dzikie Echo, Twarda Sztuka, Ciepły Płomień, Szybki Mustang, Wolny Strzelec, Tęga Głowa, Szlachetne Drzewo, Leśna Polana, Tchnienie Wiatru. Wychowawczyni klasy I gimnazjum także otrzymała nowe imię, które w pełni oddaje jej osobowość tj. Strumień Cierpliwości

Tekst: A. Strzała

 Wyprawka szkolna - nowe informacje!Submit News Submit Article Visit our Forum 
 INFORMACJE DLA RODZICÓW
Druki wniosków o przyznanie pomocy finansowej  w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna 2014” można wybrać:

- w Zespole Szkół w Konieczkowej w godzinach: 8:30-14:00

- w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Niebylcu w godzinach pracy
- oraz pobrać ze strony szkoły www.zskonieczkowa.webd.pl


O dotację mogą ubiegać się rodzice uczniów kl. II, III  i VI jeżeli dochód na osobę nie przekracza 539zł netto lub rodzice dzieci niepełnosprawnych posiadający orzeczenie o niepełnosprawności bez kryterium dochodowego.


Wnioski  należy składać od 1.09.2014 do 12.09.2014 r.
w GZEAS Niebylec
.
Do wniosku należy dołączyć – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego (oznacza to, że dochód nie przekracza kwoty 539 zł netto)
W uzasadnionych przypadkach do wniosku  można dołączyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – oświadczenie o wysokości dochodów.
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, do wniosku – zamiast zaświadczenia  o wysokości dochodów – należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną  poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną.  
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia pochodzącego z rodziny, w której dochód na osobę przekracza kryterium  dochodowe 539 zł netto do wniosku – zamiast zaświadczenia  o wysokości dochodów – należy dołączyć uzasadnienie.
Do wniosku należy również dołączyć:
1.    faktura VAT, rachunek, paragon, wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego), lub oświadczenie o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych wraz z informacją o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom 2014 r. „Wyprawka szkolna”,
2.    Nr konta bankowego na które będzie przekazany zwrot.

 DożywianieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w roku szkolnym 2014/2015 od 22 września 2014 planowane jest dożywianie dzieci w szkole na podstawie programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020 (M.P. z 2013 r. poz. 1024)
    Rodzice zainteresowani tą formą pomocy proszeni są o składanie wniosków bezzwłocznie w GOPS Niebylec wraz z dokumentami potwierdzającymi sytuację dochodową rodziny za miesiąc sierpień 2014 tj. zaświadczenie z zakładu pracy o dochodzie netto, zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bezrobotnym i wysokości zasiłku, dokument potwierdzający opłacanie składek w KRUS, zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego i świadczeniach rodzinnych bądź oświadczenia o w/w dochodach. Po skompletowaniu dokumentów i przeprowadzonym wywiadzie zostaną przyznane świadczenia w formie posiłku dla dzieci uczących się w szkole.
    Pozostałych szczegółowych informacji udzielą pracownicy socjalni w GOPS Niebylec lub telefonicznie (17) 277 30 46.

 Zakrętkowa akcja trwa!!!Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Nasza szkoła uczestniczy w zbiórce plastikowych nakrętek
na cele charytatywne.
W porze letniej i wakacyjnej pamiętajmy by nie wyrzucać ale zbierać nakrętki.

Po wakacjach w szkole zbiórka będzie trwała dalej.


ZBIERAJ! i POMAGAJ!
 Zakończenie roku szkolnego 2013/14Submit News Submit Article Visit our Forum 
 27 czerwca zakończył się rok szkolny 2013/14. Uroczystości rozpoczęła Msza św.  odprawiona przez ks. Mariusza Korbeckiego na sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczestniczyli w niej rodzice, nauczyciele oraz dzieci i młodzież naszej szkoły. Po Mszy św. nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły podstawowej. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Bernadeta Wolan dokonując podsumowania roku szkolnego, dziękując wszystkim za włożony trud pracy w kończącym się roku szkolnym. Wyjątkowe podziękowanie złożyła  pani Marii Szeniak, która odchodzi na emeryturę. Uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce zostały wręczone nagrody. Klasa VI kończąc szkołę podstawową podziękowała pani dyrektor i nauczycielom, a klasa III gimnazjum przedstawiła humorystyczną część artystyczną żegnając się już zupełnie z murami naszej szkoły.

Życzymy wszystkim  miłych, spokojnych
pogodnych i bezpiecznych wakacji
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły,
a absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia
w dalszej nauce.Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Październik
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Do końca roku szk.2014/15 pozostało

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Zespół Szkół w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
305553 Unikalnych wizyt