Witamy: Zespół Szkół w Konieczkowej [Guest] Księga GościSzkolne ForumStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleria
Sierpień 02 2014 04:24:16  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

My i szkoła
  PODRĘCZNIKI na ROK SZKOLNY 2014/2015
  Plan lekcji
  Dowóz uczniów
  Dni wolne od zajęć
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Szkolne Forum
  Nasze wypracowania
  Napisz do nas

Nasze sukcesy
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

FOTO galerie
  Zakończenie roku
  Dzień Rodziny 2014
  Wycieczka Sanok
  Konkurs poezji K. Wojtyły
  Piknik ze strażakami
  Wieliczka- Kraków 2014
  Święto szkoły 2014
  Rocznica Konstytucji
  Egzamin 2014
  Sukces Kamila
  Wieczornica
  Pamiętamy
  Konkurs o zdrowiu
  Dzień Babci 2014
  Na szkolnej scenie
  Dzieci w wojsku
  Karnawał 2014
  "ENGLISH DRAMA"
  Przedszkolne jasełka '13
  Jasełka 2013
  Przybysz z Planety WEEE
  Andrzejki 2013
  11 listopada
  XIII DZIEŃ PAPIESKI
  Dzień Edukacji Narodowej
  Pasowanie na ucznia
  Pierwszaki w GIMNAZJUM
  ROK SZKOLNY 2012/2013
  FOTO-święto szkoły 2011
  FOTO-święto szkoły
  Strażacy 2012

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 56
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Bartek
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~asiorek (10 pkt.)
5) ~Pigi (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.
W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej.


Wnioski do pobrania:

- dla ucznia klasy II, III i VI Szkoły Podstawowej


- dla ucznia posiadającego orzeczenie

Termin składania wniosków będzie podany odrębnym komunikatem w drugiej połowie sierpnia.

Więcej informacji Czytaj więcej
 Zakrętkowa akcja trwa!!!Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Nasza szkoła uczestniczy w zbiórce plastikowych nakrętek
na cele charytatywne.
W porze letniej i wakacyjnej pamiętajmy by nie wyrzucać ale zbierać nakrętki.

Po wakacjach w szkole zbiórka będzie trwała dalej.


ZBIERAJ! i POMAGAJ!
 Zakończenie roku szkolnego 2013/14Submit News Submit Article Visit our Forum 
 27 czerwca zakończył się rok szkolny 2013/14. Uroczystości rozpoczęła Msza św.  odprawiona przez ks. Mariusza Korbeckiego na sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczestniczyli w niej rodzice, nauczyciele oraz dzieci i młodzież naszej szkoły. Po Mszy św. nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły podstawowej. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Bernadeta Wolan dokonując podsumowania roku szkolnego, dziękując wszystkim za włożony trud pracy w kończącym się roku szkolnym. Wyjątkowe podziękowanie złożyła  pani Marii Szeniak, która odchodzi na emeryturę. Uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce zostały wręczone nagrody. Klasa VI kończąc szkołę podstawową podziękowała pani dyrektor i nauczycielom, a klasa III gimnazjum przedstawiła humorystyczną część artystyczną żegnając się już zupełnie z murami naszej szkoły.

Życzymy wszystkim  miłych, spokojnych
pogodnych i bezpiecznych wakacji
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły,
a absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia
w dalszej nauce. Warsztaty muzyczneSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu ogłasza nabór na warsztaty muzyczne dla dzieci, młodzieży w sekcjach następujących instrumentów: trąbka, saksofon, tenorhorn, lira, sekcja perkusyjna.

Więcej informacji: TUTAJ


 Wojewódzki Konkurs PlastycznySubmit News Submit Article Visit our Forum 
 W dniu 3 czerwca 2014r. został podsumowany Wojewódzki Konkurs Plastyczny na plakat ,,Trzymaj formę - bądź aktywny ‘’ zorganizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie.
    Komisja oceniła 657 prac, które napłynęły z 89 szkół województwa podkarpackiego. Wśród wyróżnionych znalazł się Kamil Lubas uczeń kl. lll naszego gimnazjum. Oprócz niego, prace przygotowała też Natalia Wolan.

Tekst: M. Znamirowska

 Wycieczka do SanokaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 10 czerwca dzieci z klas 0-3 wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Sanoka. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Budownictwa Ludowego oraz zabawy w sali zabaw "Urwis". Nie byliśmy w stanie zobaczyć wszystkich obiektów znajdujących się w największym polskim skansenie. Ale widzieliśmy te najciekawsze i tak byliśmy w domu rzemieślników: fryzjera, krawca, zegarmistrza, sklepikarza. Zobaczyliśmy jak mieszkali dawniej ludzie na wsi, jakie mieli przydomowe ogródki. Odwiedziliśmy szkołę, gdzie dzieci zasiadły w starych ławkach oraz kościół, który wywarł na dzieciach ogromne wrażenie. Na kręgielni można było spróbować swych sił w rzutach drewnianą kulą. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do sali zabaw "Urwis", gdzie dzieci mogły "poszaleć" ruchowo na zjeżdżalniach, dmuchanym zamku, suchym basenie itp.
Posiłek dał wytchnienie i chwilę odpoczynku, ale wzmocnił siły na dalszą zabawę. Nieco zmęczeni, ale w znakomitych humorach wróciliśmy 
do domu.
 Dzień RodzinySubmit News Submit Article Visit our Forum 
 6 czerwca popołudniową porą odbył się w oddziale przedszkolnym Dzień Rodziny łączący Dzień Matki i Dzień Ojca w jedno święto. Przedszkolacy przygotowali dla swoich rodziców przedstawienie pt. Kukułka oraz własnoręcznie wykonane upominki. Dzieci wspaniale odegrały swoje role. Pięknie również wyglądały dzięki mamie Pawełka, która uszyła kostiumy. Jak to jest w naszym przedszkolnym zwyczaju musiał być również element wspólnej zabawy - dzieci z rodzicami. Mamusie śpiewały piosenkę, dzieci odgadywały, kogo woła mama, natomiast tatusiowie, jako silni mężczyźni, musieli ponosić swoje dziecko na ramionach i zawiązać kokardę na włosach córki. Na zakończenie wszyscy w dobrych humorach udali się na słodki poczęstunek.

 ODKRYWALI PIĘKNO POEZJI KAROLA WOJTYŁYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Konieczkowej był organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły, który odbył się 22.05.2014r. Tegoroczna, X już edycja zbiegła się z inną,  wyjątkową uroczystością -  kanonizacją Jana Pawła II.
Organizując konkurs, bardzo zależy nam na tym, by przybliżyć osobę Papieża Polaka, utrwalić wspomnienie wyjątkowego człowieka, który trwał na modlitwie, nauczał, wybaczał, podziwiał piękno gór, otaczał się dziećmi, był blisko młodzieży. To On mówił do nas: „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali”.
Pragniemy nade wszystko, by Jego twórczość była wciąż żywa, bo przecież wielu z nas miało to niebywałe szczęście, że żyliśmy właśnie w tym samym czasie co i Ojciec Święty Jan Paweł  II.    
 Wycieczka do KrakowaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 wieliczka

27 maja bieżącego roku pojechaliśmy wraz ze szkołą z Połomi na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Kopalnia soli w Wieliczce jest wspaniała. Zobaczyliśmy tam kaplicę św. Kingi, która na długo mi utkwi w pamięci. Gdy wyjechaliśmy na powierzchnię, pojechaliśmy na Rynek Główny do Krakowie, a tam zagraliśmy w grę miejską, podczas której mogliśmy zobaczyć zabytkowa część Krakowa. Następnie weszliśmy do podziemi sukiennic by zobaczyć jak żyli Krakowianie przed wiekami. Po zwiedzaniu Krakowskich podziemi pieszo przeszliśmy z Rynku Głównego na stadion Wisły Kraków. Pod koniec naszej wycieczki pojechaliśmy do Krakowskiego  ZOO, w którym zobaczyliśmy dużo egzotycznych zwierząt.

Według mnie wycieczka ta była bardzo udana, a najbardziej podobała mi się kopalnia soli. Ze zniecierpliwieniem czekam następnej naszej podróży.

Tekst: I. Korzeniowska kl.V

 Piknik ze strażakamiSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 4 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 udały się na bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Zostały zaproszone przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konieczkowej. Panowie strażacy przygotowali dla nich wiele atrakcji, którymi były: pokaz sprzętu strażackiego używanego podczas akcji pożarniczej, przejazd wozami strażackimi oraz piknik w lesie. Podczas pokazu dzieci mogły przymierzać stroje, hełmy. Zapoznały się z wyposażeniem torby ratowniczej i pierwszej pomocy medycznej. Wóz bojowy też nie miał przed dziećmi tajemnic. Panowie druhowie odpowiadali na wszelkie pytania.
Następnie wszyscy pojechali na piknik do lasu, gdzie czekały na dzieci pieczone kiełbaski i napoje. Dzieci mogły pobawić się w lesie, sprawdzić jak grube są drzewa i spotkały małe zwierzątka. Miłą niespodzianką były odwiedziny pana Wójta Zbigniewa Koraba wraz z sekretarzem gminy panem Antonim Chuchlą. Powrót do remizy zakończył się na słodko - lodami. Dzieci obiecały, że jak dorosną to zasilą szeregi straży w Konieczkowej.

Dziękujemy serdecznie raz jeszcze, za tak owocnie i mile spędzony wspólnie czas.
 Święto szkoły 2014Submit News Submit Article Visit our Forum 
 „Jesteście tyle warci ile warte jest wasze serce” -
takie słowa skierował do nas Święty Jan Paweł II – nasz Patron w dniu Święta Szkoły, które odbyło się 19 maja 2014 roku. Uroczystość stała się okazją do upamiętnienia osoby patrona oraz przypomnienia wartości, którymi kierował się ten Wielki Polak już dziś Święty Jan Paweł II. Nasze  świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą odprawił ks. Proboszcz Czesław Goraj tak nie typowo bo na Sali gimnastycznej naszej szkoły. Następnie Pani dyrektor Bernadeta Wolan powitała Pana Wójta, który zaszczycił nas swoją obecnością, społeczność Konieczkowej jak również nauczycieli i zgromadzoną młodzież, i zaprosiła zebranych na akademię przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Młodzież  przypomniała postać św. Jana Pawła II, Jego wspomnienia z pielgrzymek, a przede wszystkim przesłania zawarte w Testamencie Ojca Świętego. Po części artystycznej, złożeniu  przy pomniku kwiatów i zapaleniu zniczy nastąpiła w naszym świętowaniu przerwa na słynną wadowicką kremówkę. Po krótkiej przerwie świętowaliśmy nadal tym razem wspólnie się bawiąc śpiewem i wspominaniem najważniejszych myśli, jakie przekazywał nam w różny sposób nasz Patron. Uczniowie aktywnie włączyli się w obchody święta przygotowując klasami: - plakat i prezentację na wylosowany wcześniej temat,; - piosenkę; - anegdotę. Młodzież podzieliła się również wspomnieniami na temat roli Jana Pawła II w ich życiu, biorąc udział w konkursie literackim „Papież w sercach młodzieży” w trakcie których padły słowa: „Dla nas  – młodzieży jest autorytetem, jakiego nie było i już nie będzie”.
Tekst: R. Oliwa
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Sierpień
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
do końca wakacji pozostało

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Zespół Szkół w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
295195 Unikalnych wizyt