Witamy: Zespół Szkół w Konieczkowej [Guest] Księga GościStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleriaKontakt
Październik 21 2016 13:16:16  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Statut Zespołu Szkół
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

Nasze sukcesy
  Konkurs recytatorski
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

REKRUTACJA
  Harmonogram rekrutacji
  Informacje dla rodziców
  Wnioski i podania

My i szkoła
  Plan lekcji
  Podręczniki 2016/2017
  Dowóz uczniów
  Świetlica
  Dni wolne od zajęć
  Kalendarz roku szk.2016/17
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Napisz do nas
  Szkolne Forum

FOTO galerie
  Pasowanie na ucznia
  Pasowanie na Gimnazjalistę
  Wadowice
  Spotkanie z policjantem
  ROK SZKOLNY 2015/2016
  ROK SZKOLNY 2014/2015
  ROK SZKOLNY 2013/2014
  ROK SZKOLNY 2012/2013
  FOTO-święto szkoły 2011
  FOTO-święto szkoły

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~natalia
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~asiorek (10 pkt.)
5) ~Pigi (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 Pasowanie na ucznia pierwszej klasy SP (11.10.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
We wtorek 1 1 października oficjalnie do grona uczniów przyjęto pierwszaków ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie klas 0-3 oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość pasowania uczniów rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych przez wychowawczynię klasy 1 panią mgr Halinę Korab. Jeszcze przed ślubowaniem dzieci pochwaliły się swoimi umiejętnościami, które zdobyły przez pierwszy miesiąc nauki w szkole.
   Po programie artystycznym pani dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „… być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”. Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz drobne upominki.
    
 Konkurs "Jan Paweł II w poezji i piosence" (7.10.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Zdjęcie ze strony SP Jawornik7.X .2016 w SP w Jaworniku Niebyleckim odbył się XII Gminny Konkurs klas I-III "Jan Paweł II w poezji i piosence". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II i III.
W kategorii "wiersze" Maja Kyc z klasy II zdobyła 2 miejsce, a Kamilka Piwko z klasy III - wyróżnienie. W kategorii "piosenka" 3 miejsce w konkursie zajął Bartek Sołtys z klasy III. Gratulacje.

Tekst: I.Smela
 Pielgrzymnka śladami św. Jana Pawła II (26.09.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 26 września uczniowie tradycyjnie udali się na pielgrzymkę związaną z patronem naszej szkoły św. Janem Pawłem II. Pielgrzymi szlak rozpoczęliśmy od miejsca, gdzie "wszystko się zaczęło". Wadowice to szczególne miejsca, które zwiedziliśmy: dom rodzinny Karola Wojtyły, muzeum, kościół, gdzie był ochrzczony i modlił się, gimnazjum i oczywiście cukiernia, gdzie Lolek chodził na kremówki; te wszystkie miejsca uczyły nas, że świętość zdobywa się codzienności.
Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Karol Wojtyła, później też jako papież przyjeżdżał i przez ręce Matki Bożej modlił się w różnych intencjach. My także w kaplicy Cudownej Ikony Maryi modliliśmy się na Mszy Świętej. Kolejnym elementem pielgrzymki było Centrum Jana Pawła II, gdzie ucałowaliśmy relikwie świętego Patrona oraz widzieliśmy m.in. sutannę, którą miał papież Polak w dzień zamachu. Nawiedziliśmy również Łagiewniki, by w Roku Miłosierdzia modlić się o potrzebne łaski za przyczyną św. s. Faustyny.
W drodze powrotnej nie brakowało radosnej atmosfery, wspólnych śmiechów, a przede wszystkim wdzięczności, że Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły.
Tekst: Ks. Paweł Smoleń
 Spotkanie z policjantem (23.09.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 23 września dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, którym był nasz pan dzielnicowy asp. Paweł Kuśtek. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły. Zostały przypomniane podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach jak i bezpieczeństwo podczas zabaw czy kontaktach z nieznajomymi. Pan policjant zwrócił uwagę za konieczność noszenia przez dzieci jak i dorosłych elementów odblaskowych, które ułatwiają widoczność pieszego dla kierowcy, szczególnie po zmroku.
Po spotkaniu dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu, co spotyka się z wielkim entuzjazmem.
Dziękujemy za wszystkie uwagi i przypomnienia. Miejmy nadzieję, że przełożą się one we właściwe i bezpieczne zachowania podczas drogi do szkoły. 
 Wycieczka klas 0-III do Rzeszowa (6.06.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Dzisiaj dzieci z klas 0-III wyruszyły na wycieczkę do Rzeszowa. Zdawałoby się, że to zbyt blisko na wyjazd wycieczkowy, ale okazji do dobrej zabawy nie zabrakło. Najpierw było kino i oczekiwany przez wielu film "Angry Birds" czyli animowana wersja popularnej gry komputerowej. Po wrażeniach wzrokowych przyszedł czas na szaleństwa ruchowe w Centrum Zabaw dla Dzieci "Fantazja". Następnie czekała na dzieci wystawa klocków lego. Czegóż tam nie było! Budowle, pojazdy, zwierzęta, postacie, a wszystko zbudowane z klocków lego. Największa budowla to samolot prezydencki USA - Air Force One. Oprócz wystawy dzieci mogły podjąć samodzielną próbę konstrukcji i zabawy klockami. Wykazały się niesamowitą pomysłowością. Korzystając z  pięknej pogody pojechaliśmy do parku papieskiego, gdzie spacerując alejkami podziwialiśmy jego piękno, jak również skorzystaliśmy ze znajdującego się tam placu zabaw.
A później to już powrót do domu i dzielenie się wrażeniami z najbliższymi.
 Dzień rodziny w oddziale przedszkolnym (31.05.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Za ocean miłości i cierpliwości przedszkolacy podziękowali incenizacją, wierszem i piosenką swoim Kochanym Rodzicom na uroczystości z okazji Dnia Rodziny. Oprócz występów dzieci była wspólna zabawa z rodzicami.

„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
 Święto Patrona Szkoły (18.05.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
  Gdyby Jan Paweł II żył, dzisiaj świętowałby swoje 96 urodziny. Urodzony 18 maja 1920r. w Wadowicach jako Karol Wojtyła, poświęcił swoje życie służbie Bogu i Kościołowi. Był papieżem przez 27 lat.
Ten właśnie dzień jest dniem szczególnym dla naszego Zespołu Szkół, obchodzimy Dzień Patrona tzw. święto szkoły.
Uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli ten dzień od pracy, którą jest nauka i kształtowanie własnego charakteru.
Później został przedstawiony program artystyczny  w wykonaniu uczniów klas piątej i szóstej pod merytorycznym kierunkiem pań Renaty Oliwa i Eweliny Telesz i muzycznym pana Wojciecha Stanisławczyka. Dwie uczennice gimnazjum: Aleksandra Rączka i Karolina Smela, swym pięknym śpiewem przypomniały osobę Jana Pawła II jak również zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
Punktem kulminacyjnym naszego świętowania była uroczysta Msza św. w kościele parafialnym w Niebylcu koncelebrowana przez ks. Proboszcza Czesława Goraja i ks. Wikariusza Pawła Smolenia. Ksiądz Proboszcz głosząc homilię wskazał na najważniejsze cechy, jakimi charakteryzował się Jan Paweł II - na pobożność, wierność, mądrość i świętość. I te cechy jakże ważne w życiu każdego człowieka warto pielęgnować i dbać by ich nie zatracić w trudnych dzisiejszych czasach.

 POEZJA STUDENTA-KSIĘDZA-I PAPIEŻA CZYLI KAROLA WOJTYŁY (12.05.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
  O Karolu Wojtyle ktoś, kiedyś powiedział, że: „To nie ksiądz, który pisał wiersze, ale poeta, który został księdzem”.
     12 maja 2016r. dane nam było wsłuchiwać się w poezje wielu poetów piszących utwory o tematyce  religijnej, ale nade wszystko w poezję, której twórcą był student – robotnik – ksiądz – kardynał i papież wreszcie, czyli Karol Wojtyła.
     Ludzi fascynuje wciąż to, że jako kapłan był też poetą. Spotkanie się ze sobą w jednej osobowości tych dwóch powołań odbierane jest jako coś zaskakującego, gdyż dosyć powszechnie utrwaliło się przekonanie, że religia i sztuka należą do dwóch odrębnych porządków: sacrum i profanum. Owego sacrum doświadczaliśmy z prawdziwą radością.
      Okazją ku temu był XII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły, organizowany z okazji kolejnych rocznic urodzin, by pamięć o Ojcu Świętym Janie Pawle II wciąż żyła w naszych sercach.
     W tym roku gościliśmy recytatorów ze wszystkich szkół naszej gminy, 18 w kategorii szkół podstawowych i 6 z gimnazjów.
     Skoro spotkaliśmy się na konkursie, to musiało być też oceniające jury. Pracowało ono w składzie:
Bernadeta Wolan – dyrektor ZS w Konieczkowej
Renata Kozdraś – instruktor teatralny z GOK w Niebylcu
Edyta Pietrasz – gość honorowy- zaprzyjaźniona poetka z Baryczki.
 NOC MUZEÓWSubmit News Submit Article Visit our Forum 
noc_muzeow
 1050 Rocznica Chrztu Polski (14.04.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
   W dniu 14 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy I gimnazjum zaprezentowali inscenizację upamiętniającą 1050. rocznicę chrztu Polski. Najpierw na scenie zobaczyliśmy Polan, jako lud pogański oddający cześć wielu bogom. Później doradcy na dworze księcia Mieszka I podawali mu argumenty o korzyściach jakie wypływają z przyjęcia chrztu. 
W dalszej części przedstawienia książę piastowski wydał stosowne orędzie do narodu, które spisał kronikarz. Przybywający z Zachodu mnich nauczał Mieszka prawd nowej wiary. Nastąpiło także przywitanie z wyczekiwaną księżniczką Dobrawą z Czech. 
W kulminacyjnej scenie cały dwór książęcy wraz z ludem zgromadził się przy chrzcielnicy, przy której biskup ochrzcił Mieszka. 
Bądźmy dumni z tego, że chrześcijaństwo w naszej ojczyźnie trwa już tak wiele lat!
Tekst: A Strzała
 Konkurs Matematyczny (11.IV.2016r.)Submit News Submit Article Visit our Forum 
 11 kwietnia 2016r. w Połomi odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny dla klas II i III szkoły podstawowej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Julia Rozborska z klasy III i Szymon Wesołowski z klasy II.
Szymon w swojej kategorii zajął III miejsce. GRATULUJEMY!!!
Tekst: I.Smela
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dziennik lekcyjny UONET+
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Październik
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Rok szkolny 2016/17 trwa jeszcze:

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Zespół Szkół w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
389462 Unikalnych wizyt