Witamy: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Konieczkowej [Guest] Księga GościStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleriaKontakt
Wrzesień 22 2018 19:19:36  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Statut Szkoły
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

Nasze sukcesy
  Konkurs recytatorski
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

REKRUTACJA
  Harmonogram rekrutacji
  Informacje dla rodziców
  Wnioski i podania
  Wyniki rekrutacji

My i szkoła
  Dane osobowe
  Reforma edukacji MEN
  Plan lekcji
  Podręczniki 2018/2019
  Dowóz uczniów
  Świetlica
  Dni wolne od zajęć
  Kalendarz roku szk.2017/18
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Napisz do nas
  Szkolne Forum

FOTO galerie
  Zakończenie roku
  Wycieczka Sandomierz
  Dzień pamięci
  Karnawał
  Robotyka
  Dzień nauczyciela 2017
  Wyjście do muzeum

Archiwum galerii

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 59
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Agnieszka Bator
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~Pigi (10 pkt.)
5) ~asiorek (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 Nowa strona wwwSubmit News Submit Article Visit our Forum 

 

Zapraszamy na nową stronę szkoły

https://spkonieczkowa.gminaniebylec.pl


 

 KOLEJNE SUKCESY SZKOLNYCH POETÓWSubmit News Submit Article Visit our Forum 
  Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Literackim „Bóg, Honor, Ojczyzna i Pamięć – wartości, które należy pielęgnować” nasze uczennice znalazły się w gronie laureatów – ALEKSANDRA FRĄCZEK zajęła II miejsce, zaś AGNIESZKA SZPIECH III miejsce.
     Rozstrzygnięta też została IV edycja Konkursu Poetyckiego „O Niebylecki Miecz”, tym razem wyróżnienia otrzymali: ALEKSANDRA FRĄCZEK i  MATEUSZ WOLAN. Nagrody zostały uroczyście wręczone 1.07.2018r. podczas Dni Niebylca. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Tekst: M. Znamirowska
 Dobry StartSubmit News Submit Article Visit our Forum 

 Program rządowy Dobry Start

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Więcej o tym programie DOBRY START


 Konkurs „Erlebnisreise mit Deutsch”/ „Z niemieckim w drogę”.Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Wyróżnienie w kategorii -  ponowny udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Erlebnisreise mit Deutsch”/ „Z niemieckim w drogę”.


Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu nawiązującego do tematu konkursu: „Fußball verstehen”/ „Zrozumieć piłkę”. Uczniowie mieli za zadanie objaśnić w nim sformułowania typowe dla meczu piłkarskiego, np. spalony, rzut karny, rzut wolny, itp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II gimnazjum w składzie: Gabriela Widłak, Kamil Antoń, Grzegorz Gibała, Mateusz Tadla i Mateusz Wolan, którzy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy uczniom ich kreatywności, ciekawego podejścia do tematu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach z języka niemieckiego.
Tekst: K. Niemiec
 Na szkolnej scenieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 7 czerwca klasa VI zaprosiła uczniów klas 0-III na przedstawienie pt.:„Złodziej czasu”. Na scenie pojawili się detektywi (Miłosz i Karol). Do biura śledczych przybył przerażony Marcel Niebylektoś (Paweł). Okazało się, że ktoś mu kradnie czas! Nasi wspaniali detektywi przeprowadzili wnikliwe dochodzenie, w wyniku którego odkryli, że złodziejem czasu jest telewizor!
    Spektakl miał na celu zwrócenie uwagi dzieciom, na to by kontrolowały czas spędzony przed telewizorem i komputerem. Po inscenizacji był czas na recytację wybranych fragmentów książki R. Dahla . Usłyszeliśmy m.in.:
„Gdy chodzi nam o dobro dzieci,
To najważniejsza rzecz na świecie,
Aby pod żadnym ich pozorem,
Nie sadzać przed telewizorem
…………..
Co też dzieciarnia porabiała?
Czy ktoś pamięta? Tak! CZY-TA-ŁA!”.

    Zachęcaliśmy do częstego sięgania  po książki podczas wakacji. Nie zabrakło również głośnego czytania książki pt. „Odwiedzając czarownice”.
                                                                                                  Tekst: Kinga i Dominika


 Dzień Dziecka w OSP KonieczkowaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 5 czerwca na zaproszenie strażaków z OSP Konieczkowa uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolacy udali się do remizy strażackiej. Druhowie strażacy sprawili dzieciom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Przygotowali wiele atrakcji w postaci pokazu sprzętu pożarniczego, ratownictwa medycznego jak i gaśniczego. Nie mogło się obyć bez przejażdżki wozem strażackim, co dla dzieci jest wielką frajdą, a jeszcze z włączoną sygnalizacją dźwiękową to super wrażenia. Na koniec strażacy ugościli dzieci napojami i lodami. Dzieci podziękowały jak umiały, a Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym strażakom za pamięć, poświęcony czas i wspaniały pokaz strażacki, życząc zarazem sukcesów i zadowolenia z pełnionej służby.

 Dzień DzieckaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 1 czerwca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Dla wszystkich małych i nieco większych dzieci zostały przygotowane przez rodziców i nauczycieli atrakcje. Kto tylko chciał mógł wspaniale spędzić czas, który uatrakcyjniała pani z firmy Progres prowadząc zabawy bądź brać udział w rozgrywkach sportowych. Dla wszystkich były napoje i lody, a na zakończenie dnia przedszkolacy wyszli ze szkoły nieco "odmienieni" z pomalowanymi twarzami.
 Wycieczka do Trzcinicy i KunowejSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 30 maja uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolacy udali się na wycieczkę do Karpackiej Troi skansenu archeologicznego w Trzcinicy oraz do wioski indiańskiej "Hokka Hey" w Kunowej. Treści historyczne i zabawa zostały wspaniale połączone, a wycieczka przez większość uczestników uznana została za bardzo udaną.
 Przedszkolny Dzień RodzinySubmit News Submit Article Visit our Forum 
 29 maja w oddziale przedszkolnym miała miejsce bardzo miła impreza. Przedszkolacy gościli swoich rodziców z okazji Dnia Rodziny. Przybyli goście wraz z panią Dyrektor Szkoły Bernadetą Wolan mieli okazję oglądać występy dzieci, które zostały przygotowane z myślą o najbliższych osobach jakimi są rodzice. Była część artystyczna zawierająca wiersze i piosenki. Następnie przedszkolacy wykonali 4 tańce, aż nadszedł czas na wspólną zabawę, którą była "serduszkowa gra", gdzie dzieci wraz z rodzicami musiały wykonać wylosowane zadanie. Czas upływał w bardzo radosnej i miłej atmosferze.
 Święto Rodziny 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
 W niedzielne popołudnie 27 maja 2018r. na stadionie sportowym w Konieczkowej odbyła się rodzinna impreza zorganizowana przez GOK w Niebylcu pod hasłem "ŚWIĘTO RODZINY". Wśród występujących artystów uświetniających imprezę byli również nasi uczniowie. Wystąpili przedszkolacy z tańcami, uczniowie klas 1 i 2 SP z wierszami i piosenkami. Całe rodziny mogły podziwiać występy a zarazem bawić się korzystając z różnorodnych atrakcji.
 „OJCZYZNA - KIEDY MYŚLĘ - WÓWCZAS WYRAŻAM SIEBIE…”Submit News Submit Article Visit our Forum 
 XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

„Święta miłości kochanej ojczyzny / Czują cię tylko umysły poczciwe! ”- pisał Ignacy Krasicki. Prawie sto lat po nim -  C. K. Norwid mówił, że „Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek”, zaś Karol Wojtyła – bohater konkursu – w swym poemacie pisze tak: „Ojczyzna – kiedy myślę -  wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam” i ten sam, ale już jako Jan Paweł II w czasie II pielgrzymki do Polski w 1983 roku mówił: „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. A Polska jest szczególną matką,  która wiele wycierpiała, dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.”
     Motyw Ojczyzny w tym szczególnym dla nas roku jest na ustach prawie wszystkich Polaków, dlatego 23.05.2018 r. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkowej oraz uczestnicy konkursu dołożyli  cegiełkę do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obok recytacji wierszy Karola  Wojtyły w 98 rocznicę Jego urodzin mogliśmy usłyszeć interpretacje utworów o tematyce patriotycznej.
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dziennik lekcyjny LIBRUS
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Wrzesień
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Do końca roku szkolnego pozostało:

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
492298 Unikalnych wizyt