Witamy: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Konieczkowej [Guest] Księga GościStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleriaKontakt
Listopad 20 2018 09:20:51  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Statut Szkoły
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

Nasze sukcesy
  Konkurs recytatorski
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

REKRUTACJA
  Harmonogram rekrutacji
  Informacje dla rodziców
  Wnioski i podania
  Wyniki rekrutacji

My i szkoła
  Dane osobowe
  Reforma edukacji MEN
  Plan lekcji
  Podręczniki 2018/2019
  Dowóz uczniów
  Świetlica
  Dni wolne od zajęć
  Kalendarz roku szk.2017/18
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Napisz do nas
  Szkolne Forum

FOTO galerie
  Zakończenie roku
  Wycieczka Sandomierz
  Dzień pamięci
  Karnawał
  Robotyka
  Dzień nauczyciela 2017
  Wyjście do muzeum

Archiwum galerii

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 59
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Agnieszka Bator
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~Pigi (10 pkt.)
5) ~asiorek (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 Nowa strona wwwSubmit News Submit Article Visit our Forum 

 

Zapraszamy na nową stronę szkoły

https://spkonieczkowa.gminaniebylec.pl


 

 KOLEJNE SUKCESY SZKOLNYCH POETÓWSubmit News Submit Article Visit our Forum 
  Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Literackim „Bóg, Honor, Ojczyzna i Pamięć – wartości, które należy pielęgnować” nasze uczennice znalazły się w gronie laureatów – ALEKSANDRA FRĄCZEK zajęła II miejsce, zaś AGNIESZKA SZPIECH III miejsce.
     Rozstrzygnięta też została IV edycja Konkursu Poetyckiego „O Niebylecki Miecz”, tym razem wyróżnienia otrzymali: ALEKSANDRA FRĄCZEK i  MATEUSZ WOLAN. Nagrody zostały uroczyście wręczone 1.07.2018r. podczas Dni Niebylca. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Tekst: M. Znamirowska
 Konkurs „Erlebnisreise mit Deutsch”/ „Z niemieckim w drogę”.Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Wyróżnienie w kategorii -  ponowny udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Erlebnisreise mit Deutsch”/ „Z niemieckim w drogę”.


Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu nawiązującego do tematu konkursu: „Fußball verstehen”/ „Zrozumieć piłkę”. Uczniowie mieli za zadanie objaśnić w nim sformułowania typowe dla meczu piłkarskiego, np. spalony, rzut karny, rzut wolny, itp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II gimnazjum w składzie: Gabriela Widłak, Kamil Antoń, Grzegorz Gibała, Mateusz Tadla i Mateusz Wolan, którzy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy uczniom ich kreatywności, ciekawego podejścia do tematu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach z języka niemieckiego.
Tekst: K. Niemiec
 Na szkolnej scenieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 7 czerwca klasa VI zaprosiła uczniów klas 0-III na przedstawienie pt.:„Złodziej czasu”. Na scenie pojawili się detektywi (Miłosz i Karol). Do biura śledczych przybył przerażony Marcel Niebylektoś (Paweł). Okazało się, że ktoś mu kradnie czas! Nasi wspaniali detektywi przeprowadzili wnikliwe dochodzenie, w wyniku którego odkryli, że złodziejem czasu jest telewizor!
    Spektakl miał na celu zwrócenie uwagi dzieciom, na to by kontrolowały czas spędzony przed telewizorem i komputerem. Po inscenizacji był czas na recytację wybranych fragmentów książki R. Dahla . Usłyszeliśmy m.in.:
„Gdy chodzi nam o dobro dzieci,
To najważniejsza rzecz na świecie,
Aby pod żadnym ich pozorem,
Nie sadzać przed telewizorem
…………..
Co też dzieciarnia porabiała?
Czy ktoś pamięta? Tak! CZY-TA-ŁA!”.

    Zachęcaliśmy do częstego sięgania  po książki podczas wakacji. Nie zabrakło również głośnego czytania książki pt. „Odwiedzając czarownice”.
                                                                                                  Tekst: Kinga i Dominika


 Dzień Dziecka w OSP KonieczkowaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 5 czerwca na zaproszenie strażaków z OSP Konieczkowa uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolacy udali się do remizy strażackiej. Druhowie strażacy sprawili dzieciom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Przygotowali wiele atrakcji w postaci pokazu sprzętu pożarniczego, ratownictwa medycznego jak i gaśniczego. Nie mogło się obyć bez przejażdżki wozem strażackim, co dla dzieci jest wielką frajdą, a jeszcze z włączoną sygnalizacją dźwiękową to super wrażenia. Na koniec strażacy ugościli dzieci napojami i lodami. Dzieci podziękowały jak umiały, a Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym strażakom za pamięć, poświęcony czas i wspaniały pokaz strażacki, życząc zarazem sukcesów i zadowolenia z pełnionej służby.

 Dzień DzieckaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 1 czerwca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Dla wszystkich małych i nieco większych dzieci zostały przygotowane przez rodziców i nauczycieli atrakcje. Kto tylko chciał mógł wspaniale spędzić czas, który uatrakcyjniała pani z firmy Progres prowadząc zabawy bądź brać udział w rozgrywkach sportowych. Dla wszystkich były napoje i lody, a na zakończenie dnia przedszkolacy wyszli ze szkoły nieco "odmienieni" z pomalowanymi twarzami.
 Wycieczka do Trzcinicy i KunowejSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 30 maja uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolacy udali się na wycieczkę do Karpackiej Troi skansenu archeologicznego w Trzcinicy oraz do wioski indiańskiej "Hokka Hey" w Kunowej. Treści historyczne i zabawa zostały wspaniale połączone, a wycieczka przez większość uczestników uznana została za bardzo udaną.
 Przedszkolny Dzień RodzinySubmit News Submit Article Visit our Forum 
 29 maja w oddziale przedszkolnym miała miejsce bardzo miła impreza. Przedszkolacy gościli swoich rodziców z okazji Dnia Rodziny. Przybyli goście wraz z panią Dyrektor Szkoły Bernadetą Wolan mieli okazję oglądać występy dzieci, które zostały przygotowane z myślą o najbliższych osobach jakimi są rodzice. Była część artystyczna zawierająca wiersze i piosenki. Następnie przedszkolacy wykonali 4 tańce, aż nadszedł czas na wspólną zabawę, którą była "serduszkowa gra", gdzie dzieci wraz z rodzicami musiały wykonać wylosowane zadanie. Czas upływał w bardzo radosnej i miłej atmosferze.
 Święto Rodziny 2018Submit News Submit Article Visit our Forum 
 W niedzielne popołudnie 27 maja 2018r. na stadionie sportowym w Konieczkowej odbyła się rodzinna impreza zorganizowana przez GOK w Niebylcu pod hasłem "ŚWIĘTO RODZINY". Wśród występujących artystów uświetniających imprezę byli również nasi uczniowie. Wystąpili przedszkolacy z tańcami, uczniowie klas 1 i 2 SP z wierszami i piosenkami. Całe rodziny mogły podziwiać występy a zarazem bawić się korzystając z różnorodnych atrakcji.
 „OJCZYZNA - KIEDY MYŚLĘ - WÓWCZAS WYRAŻAM SIEBIE…”Submit News Submit Article Visit our Forum 
 XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

„Święta miłości kochanej ojczyzny / Czują cię tylko umysły poczciwe! ”- pisał Ignacy Krasicki. Prawie sto lat po nim -  C. K. Norwid mówił, że „Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek”, zaś Karol Wojtyła – bohater konkursu – w swym poemacie pisze tak: „Ojczyzna – kiedy myślę -  wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam” i ten sam, ale już jako Jan Paweł II w czasie II pielgrzymki do Polski w 1983 roku mówił: „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. A Polska jest szczególną matką,  która wiele wycierpiała, dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.”
     Motyw Ojczyzny w tym szczególnym dla nas roku jest na ustach prawie wszystkich Polaków, dlatego 23.05.2018 r. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkowej oraz uczestnicy konkursu dołożyli  cegiełkę do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obok recytacji wierszy Karola  Wojtyły w 98 rocznicę Jego urodzin mogliśmy usłyszeć interpretacje utworów o tematyce patriotycznej.
 Święto SzkołySubmit News Submit Article Visit our Forum 
 W piątek 18 maja 2018 roku cała społeczność Naszej Szkoły  świętowała Dzień Patrona. Już od 19 lat gromadzimy się, aby  oddać hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci i wzorem do naśladowania. W tym dniu wszyscy uczniowie o godz. 10.00 wzięli udział w uroczystej akademii poświęconej św. Janowi Pawłowi II. Tegorocznym uroczystościom  przyświecało hasło „Św. Jan Paweł II – Wielki Człowiek, Wielki Polak”.  Zgromadzeni uczniowie udowodnili, że są bardzo dumni z tego, że ich szkoła nosi imię Jana Pawła II.   Po akademii przedstawiciele klas przeszyli pod pomnik Jana Pawła II i zapalili znicze. Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział we  mszy św. w kościele parafialnym  w Niebylcu. Mszy św. Przewodniczył ks. Proboszcz Czesław Goraj, a ksiądz Tomasz Kiebała  zwrócił w homilii uwagę na to, w jaki sposób dzieci mogą wypełniać wezwanie Jana Pawła II do bycia świadkami  dobrego człowieka.
Tekst: R. Oliwa
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dziennik lekcyjny LIBRUS
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Listopad
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Do końca roku szkolnego pozostało:

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
499412 Unikalnych wizyt