Witamy: Zespół Szkół w Konieczkowej [Guest] Księga GościSzkolne ForumStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleria
Kwiecień 25 2014 09:03:31  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

My i szkoła
  PODRĘCZNIKI na ROK SZKOLNY 2013/2014
  Plan lekcji
  Dowóz uczniów
  Dni wolne od zajęć
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Szkolne Forum
  Nasze wypracowania
  Napisz do nas

Nasze sukcesy
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

FOTO galerie
  Wieczornica
  Pamiętamy
  Konkurs o zdrowiu
  Na szkolnej scenie
  Dzieci w wojsku
  Karnawał 2014
  Dzień Babci 2014
  "ENGLISH DRAMA"
  Jasełka 2013
  Przedszkolne jasełka '13
  Przybysz z Planety WEEE
  Andrzejki 2013
  11 listopada
  XIII DZIEŃ PAPIESKI
  Dzień Edukacji Narodowej
  Pasowanie na ucznia
  Pierwszaki w GIMNAZJUM
  ROK SZKOLNY 2012/2013
  FOTO-święto szkoły 2011
  FOTO-święto szkoły
  Strażacy 2012

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 56
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Bartek
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~asiorek (10 pkt.)
5) ~Pigi (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 IX Rocznica śmierci naszego Patrona - Jana Pawła IISubmit News Submit Article Visit our Forum 
 "Nie smućmy się tak mocno,
mamy przecież
Orędownika w niebie,
a za ten dar Bogu dziękujemy".


2 kwietnia 2014r. przeżywaliśmy dziewiątą rocznicę śmierci naszego Patrona Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przybyli goście wysłuchali wspomnień oraz wierszy w wykonaniu uczniów klasy V. Miłą niespodzianką dla zgromadzonych była recytacja fragmentów utworów poetyckich naszego Patrona w wykonaniu uczniów klasy szóstej - Iwony Smeli i Krzysztofa Szeniaka. Uroczystość uświetniły swym śpiewem uczennice klasy piątej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum.
Po zakończonym programie złożyliśmy kwiaty i znicze pod pomnikiem bł. Jana Pawła II oraz odmówiliśmy wspólną modlitwę pod przewodnictwem ks. Mariusza Korbeckiego.
Dziękujemy wszystkim, którzy mimo późnej pory przybyli, aby wspólnie przeżywać rocznicę "odejścia do domu Ojca" bł. Jana Pawła II.

Tekst: U. Bara-Witek

 X Gminny Konkurs Inscenizacji o ZdrowiuSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Zdjęcie ze strony GOK w NiebylcuPo raz kolejny uczniowie gimnazjum tym razem klasy II przygotowali przedstawienie pt."Za wcześnie".
Niestety, w tym roku wystąpiły tylko trzy grupy teatralne. W kategorii gimnazjum tylko my, więc byliśmy bezkonkurencyjni. Postawiliśmy na grę kolorów białego i czarnego, na muzykę ze "Skrzypka na dachu" oraz męski chór. Hitem jednak całego programu był Patryk Bober wykonujący Beat-Box. Podsumowująca konkurs Pani doktor Teresa Sierżęga-Nowosad zwróciła uwagę na przesłania przekazywane przez wykonawców.
Tekst. M. Znamirowska
 Gminny Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej "Słowem malowane"Submit News Submit Article Visit our Forum 
 zdjęcie ze strony GOK w Niebylcu"Pamiętamy" to hasło tegorocznego konkursu, który odbył się 28.03.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, a poświęcony był Janowi Pawłowi II w związku ze zbliżającą się Jego kanonizacją. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach: recytacji i poezji śpiewanej. Cieszymy się niezmiernie, gdyż godnie reprezentowali nas zajmując następujące miejsca:

W kategorii recytacji:
I m. - Natalia Bober - kl. III Gim.
II m. - Żaneta Rykała - kl. II Gim.
III m. - Iwona Smela - kl. VI SP


Wyróżnienia:

Krzysztof Szeniak - kl. VI SP
Artur Dopart - kl. II Gim.


W kategorii poezji śpiewanej II miejsce zdobyła Natalia Bober - kl. III Gim.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że, za rok chętnych do udziału nie będzie brakowało.
Tekst. M. Znamirowska
 Wyjazd do kina na film "Kamienie na szaniec"Submit News Submit Article Visit our Forum 
 27.03.2014r. 44 uczniów z naszego gimnazjum było na rekomendowanym od dawna filmie "Kamienie na szaniec". Właściwie to ekranizacja powieści A. Kamińskiego podobała się. Nie można jednak powiedzieć, że bardzo, ponieważ uczniowie zauważyli, że niezwykle epizodycznie potraktowana została postać Alka. Kolejna rzecz, to pokazanie sceny okradania mieszkania po to, aby kupić broń. Przecież bohaterowie Kamińskiego nigdy by tego nie uczynili, nigdy też Rudy nie spóźniłby się na własną przysięgę, albo w czasie nauki strzelania nie pozwoliłby sobie na nieostrożność. Myślę też, ze zbyt marginesowo potraktowane zostały akcje sabotażowe i dywersyjne.

Tekst. M. Znamirowska
 Na szkolnej scenieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 7.03.2014r. uczniowie klasy V przedstawili inscenizację baśni "Kot w butach". Samodzielnie przygotowali kostiumy oraz dekoracje. W role kota wcieliła się Natalka. Baśniowe kocisko dzielnie wyratowało z opresji swego przyjaciela - Jaśka (Paweł). Pokonało strasznego czarodzieja (Bartek). Miłym akcentem było pojawienie się na scenie królewny Zosi (Agnieszka). Pozostali aktorzy to: Kamilka, Iwonka, Marcin i Kuba.
Zabawa była wspaniała, ponieważ po zakończonym przedstawieniu aktorzy zostali nagrodzeni oklaskami przez przedszkolaków.

Uczniowie klasy VI pokazali umiejętności aktorskie przed klasową publicznością, przedstawiając fragment "Balladyny".

Tekst. U.Bara-Witek
 Podsumowanie akcji "WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI"Submit News Submit Article Visit our Forum 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zainicjowaną przez pochodzącego z naszej miejscowości brata Benedykta. Samorząd Uczniowski zebrał kwotę 1590zł, która została przekazana potrzebującym w Afryce.

W przedsięwzięcie zaangażowała się cała wspólnota szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice, a nawet dziadkowie. Przez kolejne dni, w okresie tłustego czwartku, objadaliśmy się pysznościami, na które nikt nie szczędził pieniędzy.  Dużo osób przyniosło na sprzedaż pączki upieczone własnoręcznie. Na terenie szkoły pieczono także gofry.
Jeszcze raz wyrażamy olbrzymią wdzięczność wobec ofiarodawców.

Tekst: A.Strzała

 Dzieci w jednostce wojskowej w RzeszowieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 Dzisiaj tj. 12.03.2014r. dzieci  z klas 0-2 wraz z wychowawcami odwiedziły jednostkę wojskową 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Wizyta ta była związana z uroczystościami 15 Rocznicy przyjęcia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jubileuszowe uroczystości uświetnił pokaz sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu jednostek. Dzieci mogły zobaczyć i wejść do środka czołgu, haubicy samobieżnej "Goździk" i innych pojazdów wojskowych. Oglądały również broń używaną na wielu misjach pokojowych. Naszym przewodnikiem podczas tego Dnia Otwartego był pan kpr. Grzegorz Zaliwski, któremu składamy  podziękowania za serdeczne i kompetentne przyjęcie naszych uczniów.
Taka wizyta w niecodziennym miejscu była ciekawym doświadczeniem dla wszystkich dzieci, które były zachwycone, a uśmiech nie schodził z ust co można zobaczyć w naszej galerii.
Dziękujemy również Panu Wójtowi Zbigniewowi Korabowi za umożliwienie tego wyjazdu i wspólny pobyt w jednostce.
 „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”Submit News Submit Article Visit our Forum 

 

drama

 

    Samorząd Uczniowski informuje, że nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”. Jest ona dla nas bardzo ważna ponieważ jej organizatorem jest Benedykt Pączka, misjonarz, którego wszyscy znamy. Bardzo dobrą okazją do zebrania pieniędzy na pomoc potrzebującym będzie TŁUSTY CZWARTEK, w który tradycyjnie objadamy się pączkami.

    27 lutego 2014 roku na terenie naszej szkoły będzie prowadzona sprzedaż pączków, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc ludziom w Afryce. Zapraszamy uczniów oraz ich rodziców na zakupy. Ofiara za pączek w dowolnej wysokości, z oznaczeniem minimalnej ceny w jako 2 złote.

    ZACHĘCAMY DO POMOCY!!!

czytaj więcej...,  a także na Facebook 

Samorząd Uczniowski

 Konkurs językowy - "ENGLISH DRAMA"Submit News Submit Article Visit our Forum 
drama 
   15 stycznia 2014r. w naszej szkole odbył się pierwszy gminny konkurs językowy, pt. „English Drama” polegający na prezentacji przedstawień i piosenek w języku angielskim. Celem nadrzędnym jednak było upowszechnianie znajomości języka angielskiego oraz rozwijanie zdolności aktorskich.
   W konkursie wzięło udział 57 uczestników z 5 szkół naszej gminy. W sumie zaprezentowano 6 przedstawień i 2 piosenki. Uczniowie oceniani byli przez komisję konkursową w składzie: p. Wiktor Bochenek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, p. Renata Kozdraś - instruktor teatralny oraz p. Magdalena Lenart - nauczyciel j. angielskiego.
Wyniki konkursu czytaj dalej...
Tekst: A. Wolańska
   
 Dzień Babci i DziadkaSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 17 stycznia, ze względu na zbliżające się ferie zimowe, przeżywaliśmy wraz z dziećmi przedszkolnymi przyśpieszony Dzień Babci i Dziadka. Licznie zgromadzone grono Babć i Dziadków miało okazję zobaczyć program przygotowany przez przedszkolaków, na który złożyły się: przedstawienie jasełkowe, wiersze i piosenki oraz taniec w wykonaniu Kewina Kozimora. Zwyczajem naszego oddziału przedszkolnego jest wspólna zabawa gości i dzieci. W tym roku Babcie rywalizowały z Dziadkami w różnych konkursach: "Jaka to kolęda?", "Piosenka zgodna z ilustracją", "Taniec Carnavelito". Babcie i dziadkowie bardzo się starali by zdobyć jak najwięcej punktów. Sala gimnastyczna rozbrzmiewała gromkim śpiewem kolęd i innych piosenek, a dzieci mocno kibicowały swoim najbliższym i biły brawa. Cała rywalizacja zakończyła się remisem i wszyscy goście zostali nagrodzeni. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia, a rodzice zaprosili gości na słodki poczęstunek.
Składając jeszcze raz jak najlepsze życzenia dla kochanych Babć i Dziadków dziękujemy za przybycie i tak miło spędzony czas.
 Nagroda główna za szopkę!Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w XXI Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanym przez Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie. W tym roku jedną z głównych nagród otrzymał Przemysław Bober z klasy III gimnazjum, który pojedzie na wycieczkę do Krakowa.
Oprócz niego naszą szkołę reprezentowały prace wykonane przez: Iwonę Korzeniowską, Aleksandrę Frączek, Kamila Lubasa i Kingę Lubas.
Wszystkie szopki będzie można oglądać do końca stycznia w Millenium Hall w Rzeszowie.
Tekst: M. Znamirowska
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Przekaż 1% podatku

Czytaj więcej...

Zobacz na Facebook

Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Kwiecień
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
do wakacji pozostało

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Zespół Szkół w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
281685 Unikalnych wizyt