Witamy: Zespół Szkół w Konieczkowej [Guest] Księga GościSzkolne ForumStrona GłównaPlan lekcjiFOTOGaleria
Kwiecień 18 2015 13:36:37  
Nawigacja
Nasza szkoła
  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Statut Zespołu Szkół
  Patron szkoły
  Historia szkoły
  Muzeum społeczne
  Kontakt

Nasze sukcesy
  Konkursy i Festiwale
  Sportowe

REKRUTACJA
  Regulamin rekrutacji
  Wnioski i podania
  Załączniki do uchwały Rady Gminy
  Lista przyjętych uczniów

My i szkoła
  PODRĘCZNIKI na ROK SZKOLNY 2014/2015
  Plan lekcji
  Dowóz uczniów
  Dni wolne od zajęć
  Tabla szkolne
  Księga Gości
  Nasze wypracowania
  Szkolne Forum
  Napisz do nas

FOTO galerie
  Teatr w bibliotece
  Karnawał 2015
  Babcia i Dziadek 2015
  Jasełka 2014
  Jasełka przedszkolaków
  "Brzechwa Dzieciom"
  Mikołaj u przedszkolaków
  Przedszkolne andrzejki
  Dzień Pluszowego Misia
  11 Listopada
  Jesień 2014
  Konkurs Recytatorski
  Wyjazd na paintball
  Częstochowa
  Dzień Edukacji Narodowej
  Ślubowanie 1 klasy
  Otrzęsiny Pierwszaków
  ROK SZKOLNY 2013/2014
  ROK SZKOLNY 2012/2013
  FOTO-święto szkoły 2011
  FOTO-święto szkoły
  Strażacy 2012

Oddział Przedszkolny
  O nas
  Aktualności
  Dla rodziców
  Galeria Przedszkolaka
  Nasze prace
  Przedszkolne osiągnięcia
  Wiersze i piosenki

Portal
  Zajęcia artystyczne
  Baltie
  facebook

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 57
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~Karolina
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~robert
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 29
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~krupcia (26 pkt.)
3) ~abc (11 pkt.)
4) ~asiorek (10 pkt.)
5) ~Pigi (10 pkt.)
6) ~PaUka (9 pkt.)

 Klasa III Gimnazjum na rekolekcjach zamkniętychSubmit News Submit Article Visit our Forum 
 5 – 7 marca uczniowie klasy III gimnazjum, którzy przygotowują się do sakramentu Bierzmowania uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych. W czwartek po zajęciach szkolnych, uczniowie naszej szkoły wspólnie ze swymi rówieśnikami z parafii Niebylec wyjechali, by pogłębić przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Miejscem ćwiczeń duchowych był Ośrodek rekolekcyjny w Zaczerniu. Przewodnikiem w tym był rekolekcjonista ks. Tomasz Blicharz.
Językiem współczesnej młodzieży starał się on ukazać, jak cenna jest wiara, Dekalog, relacje z rodzicami, walka o trwanie w łasce uświęcającej. Zapraszał, by odkrywać życie pełne pasji i pragnień, większych niż tylko założenie konta na facebooku. Wraz z nami wspólnotę tworzyła młodzież z parafii Kupno. Wszyscy mogli skorzystać z sakramentu spowiedzi, nie brakło także okazji na wspólną integrację i dobrą zabawę.
Tekst: Ks.Paweł Smoleń
 Wyjazd do parku trampolin w RzeszowieSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Zdjęcie ze strony parku trampolin w Rzeszowie"Happy Jump" - Szczęśliwy Skok to nazwa hali, w której zagościli uczniowie gimnazjum. 22 stycznia odwiedziliśmy drugi w Polsce Park Trampolin. Gdy oczom ukazała się sala zagospodarowana przez wielką trampolinę podzieloną na kilka sektorów, na ustach uczniów (i nie tylko) od razu pojawił się uśmiech. Wszyscy chętni w bezpieczny sposób mogli aktywnie spędzić czas. Niektórzy również wykazali się umiejętnościami akrobatycznymi. Wielką frajdę przyniósł także basen wypełniony nie wodą, a ... gąbkami. Jak pokazał ten wyjazd nasi uczniowie lubią aktywnie spędzać czas, więc lenistwo im nie podskoczy!
Tekst: Ks. P.Smoleń
  HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII.Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Podobno sam reżyser zapowiedział, że więcej ekranizacji powieści Tolkiena nie będzie, więc jak tu nie zobaczyć ostatniego filmu. Oczywiście, że trzeba. Takiego samego zdania byli nasi uczniowie gimnazjum, dlatego też 22.01.2015r. wybraliśmy się do kina Helios w Rzeszowie. Warto było. To doskonałe zwieńczenie przygody Bilbo Bagginsa i jego kompanów, ale też ukazanie zmian, jakie zaszły u poszczególnych postaci. Skoro bitwa, to nie było wielkim zaskoczeniem, że trup gonił trupa. Jednak zastępy orków, elfów, krasnoludów i ludzi tworzą znakomitą całość. Nie da się ukryć, że niektóre sceny były wręcz żenujące np. gdy Legolas skakał po spadających kamieniach, ale nie zapominajmy, że to jest fantasy. Słowem, podczas tego filmu należało się po prostu dobrze bawić.

Tekst: M. Znamirowska
 Wojewódzki Konkurs Szopek BożonarodzeniowychSubmit News Submit Article Visit our Forum 

Do XXII Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych zakwalifikowane zostały prace następujących uczniów:

1. Iwony Korzeniowskiej z klasy VI
2. Aleksandry Frączek z klasy V
3. Kingi Kozak z klasy V
4. Karola Jasiewicza z klasy VI
5. Szymona i Dawida Wesołowskich z klasy I i III.

    7.I.2015r. podsumowano etap wojewódzki. Jury Konkursu Szopek postanowiło wyróżnić szopki Iwony Korzeniowskiej, Aleksandry Frączek i Kingi Kozak.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych

Dotarła do nas bardzo miła wiadomość, że wśród wyróżnionych znaleźli się również pozostali twórcy szopek czyli: Karol Jasiewicz oraz Dawid i Szymon Wesołowscy.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
!
 Święta Bożego Narodzenia - tuż, tuż!Submit News Submit Article Visit our Forum 
 Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła szkolnemu spotkaniu wigilijnemu. Uroczystość odbyła się 19 grudnia. Już od rana  odbywały się klasowe wigilie, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami, nauczycielami składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem. Przed samym południem pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie uczniowie klas II i III pod kierownictwem pań: Anny Drozd i Haliny Korab przedstawili piękne jasełka, a cała rzesza uczniowska zachęcana przez ks. Pawła zaśpiewała dwie kolędy: "Cicha noc" i "Przybieżeli do Betlejem".
    Tradycyjnie już zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu bożonarodzeniowego a laureaci otrzymali nagrody.

Szczegółowa lista nagrodzonych dostępna jest TUTAJ
 Co zrobimy naszą wolnością?Submit News Submit Article Visit our Forum 
    To, że życie w wolnej ojczyźnie jest największym darem, wiemy wszyscy. Wiemy też, że nie zawsze tak było. Niejednokrotnie szli młodzi chłopcy na śmierć dla nas. Nikt im iść nie kazał. Szli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk. A gdy nadszedł 11- ty listopada 1918 roku, ci co ocaleli, wracali, choć wycieńczeni, jednak dumni, bo walczyli o to, by Polska mogła być Polską.
   O takich rozstaniach i powrotach opowiadał program artystyczny przedstawiony 7.11.2014r. przez uczniów klasy I gimnazjum z okazji Święta Niepodległości.

     Każdy z nas musi  pamiętać, że żyjemy w wolnej Polsce. Ta wolność została nam dana w darze. Wszyscy, którzy walczyli o NIEPODLEGŁOŚĆ - wywalczyli ją również dla nas. Pomyślmy. Co teraz zrobimy z tą WOLNOŚCIĄ? Czy zdołamy ją uchronić przed niewolą swoich złych przyzwyczajeń, słabości? Jak będzie wyglądała nasza przyszłość? Teraz, zależy to tylko od nas samych.
Tekst. M. Znamirowska
 Komputerek - spektakl profilaktycznySubmit News Submit Article Visit our Forum 
    „Nazywają mnie: Komputerek”… Nie, to nie jest imię nowego wychowanka naszej szkoły. Taki pseudonim nosił bohater przedstawienia, które zobaczyli uczniowie klas III-VI. 4 listopada scena w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu podejmowała tematykę korzystania z komputera. W oglądanym spektaklu, aktorzy w humorystyczny sposób prezentowali współczesne zagrożenia Internetu, w tym portali społecznościowych oraz skutki wielogodzinnego spędzania czasu przed monitorem komputera, czy telewizora. Pokazano również, czym kończy się coraz częściej spotykana sytuacja, gdy jedynym i najlepszym przyjacielem dziecka pozostaje niestety… jego komputer. Po spektaklu odbyła się krótka dyskusja bohaterów i naszych uczniów.


Tekst: Ks. Paweł Smoleń
 Modlitwa i pamięćSubmit News Submit Article Visit our Forum 
     30 października 2014 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wraz z księdzem Pawłem udali się, by wspólnie odmówić modlitwy i zapalić znicz na grobie Jana Ziomka.
   Był to żołnierz II wojny światowej i uczestnik bitwy pod Westerplatte. Muzeum znajdujące się w szkole w Konieczkowej nosi właśnie imię Jana Ziomka. Jest to podkreślenie faktu, że postać ta była ważną osobą, którą cechowała odwaga i bohaterstwo; może nam dawać powody do dumy, bo był to nasz rodak. Uczniowie wraz z księdzem pomodlili się także za zmarłych absolwentów szkoły w Konieczkowej.


Tekst: Klaudia Lubas

 XIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KAROLA WOJTYŁYSubmit News Submit Article Visit our Forum 
  Wszystkich nas fascynuje to, że Jan Paweł II był jako kapłan również poetą. Spotkanie się ze sobą w jednej osobowości tych dwóch powołań odbierane było jako coś zaskakującego.
Jego poetycka spuścizna wciąż pozostaje żywa w sercach naszych uczniów, którzy już od 13 lat biorą udział w naszym konkursie recytatorskim, organizowanym z okazji kolejnych edycji Dnia Papieskiego.
W tym roku, taka duchowa uczta poezji Karola Wojtyły miała miejsce 23 października. Po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału naszych najmłodszych - uczniów klas I - III. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypominajki i aniołki ufundowane przez szkolny sklepik. Na informacje o nagrodzonych uczniach przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo nastąpi to w czasie najbliższej akademii. Cierpliwości! Pamiętajcie też, że: "Cierpliwość jest gorzka, ale owoc słodki".

Tekst: M. Znamirowska
 Wojna, miłość i młodzieńcza odwaga - wyjazd na film "Miasto 44"Submit News Submit Article Visit our Forum 
   Mimo iż niektórzy uważali, że gimnazjaliści są zbyt młodzi, by oglądać tak wiele brutalnych scen, tyle krwi, to jednak 26.09.2014r. wybraliśmy się z naszymi uczniami do kina Helios na film "Miasto 44". Nie żałujemy tego wcale, to nie był stracony czas. Film Jana Komasy to opowieść o młodych, pełnych życia Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Duże wrażenie robi rozmach scenograficzny i kostiumowy. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tys. ton gruzu. Nie można zapomnieć też o wyjątkowych efektach specjalnych, których konsultantem był wybitny,  hollywoodzki specjalista Richard Bain. Dobrym pomysłem wydaje się też obsada aktorska, to nowe pokolenie, które nie kojarzy się z żadnymi telenowelami. Słusznym wydaje się stwierdzenie, że skoro nasi rówieśnicy musieli przeżyć istne piekło, to my mamy moralny obowiązek chociaż po części znać historię tamtych czasów.
Tekst. M. Znamirowska
 Wyjazd na paintballSubmit News Submit Article Visit our Forum 
     Nie od dziś wiadomo, że rywalizacja jest elementem wychowania młodego człowieka. Idąc za tą dewizą uczniowie Gimnazjum wyjechali południową porą w czwartek 16 X, by wziąć udział w rozgrywce Paintball. Sam wyjazd mógł na wstępie kojarzyć się dość militarnie, gdyż po przyjeździe w okolice Tarnowa czekał na nas osadzony w leśnej scenerii poligon.
  Na miejscu instruktorzy drobiazgowo przedstawili młodzieży zasady gry, podziału na zespoły, a przede wszystkim zapoznali z regulaminem bezpieczeństwa. Sama zabawa przyniosła wiele radości. Jednocześnie rozgrywka ciekawa była przede wszystkim dla tych, którzy potrafili wykazać się cierpliwością, dobrą taktyką i sprytem. Wszyscy jednak dobrze bawili się tworząc zgrane zespoły wraz z wychowawcami i ks. Katechetą, których nie mogło zabraknąć na placu boju smiley
Po zakończonych rozgrywkach czekał na wszystkich obfity poczęstunek. Nasz święty patron Jan Paweł II osobiście bardzo cenił sport. Mówił On:  „Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała - stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo nie zawziętą konfrontację. Tak pojmowany sport nie jest celem, ale środkiem: może się stać czynnikiem współtworzącym cywilizację”.
Tekst: Ks. Paweł Smoleń
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Dziennik lekcyjny
Logo internetowego dziennika lekcyjnego
Owoce w szkole

Owoce w szkole

Muzeum społeczne

Muzeum

Przekaż 1% podatku

Czytaj więcej...

Zobacz na Facebook

Pracownia komputerowa

Pracownia Apple Macintosh
Kalendarz
Kwiecień
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Do końca roku szk.2014/15 pozostało

Reklama

Zespół Szkół w Połomi

Zespół Szkół w Lutczy

Szkoła Podstawowa w Jaworniku

Szkoła Podstawowa w Bliziance

Zespół Szkół w Niebylcu

Nasza szkoła

Gmina Niebylec

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu

facebook
Zespół Szkół W Konieczkowej

Zespół Szkół w Konieczkowej
   Powered by v6.01.6 || EF IV by eXtreme Crew © 2003-2005
Comstock by:
324359 Unikalnych wizyt